Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta zajmie miejsce Płomienia Sosnowiec?

Delecta zajmie miejsce Płomienia Sosnowiec?

W sezonie 2008/09 w PlusLidze mężczyzn zagra z pewnością dziesięć zespołów. Jedynym chętnym do zajęcia miejsca po Płomieniu Sosnowiec, jest w obecnej chwili bydgoska Delecta. Decyzja w tej sprawie ma zapaść do końca tego tygodnia.

W miniony piątek na konferencji prasowej władze Płomienia Sosnowiec, siódmego zespołu poprzedniego sezonu, oficjalnie ogłosiły, że wycofują się z rozgrywek. Na razie jednak żadne pismo nie wpłynęło do władz Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkówki, która zarządza rozgrywkami mężczyzn (PlusLiga) i kobiet (PlusLiga Kobiet).

Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnej decyzji z Sosnowca – mówił nam wczoraj Cezary Matusiak, główny komisarz ligi. – Poproszono nas zresztą jeszcze o przedłużenie terminu do jutra. To chyba chwyt marketingowy, obliczony na pozyskanie może jeszcze jakiegoś sponsora, bo klub ma część pieniędzy, ale nie tyle, ile potrzeba. W tej sytuacji będziemy podejmować ostateczne decyzje w czwartek, jak otrzymamy pismo potwierdzające wycofanie zespołu.Przypomnijmy, że Płomień już wcześniej miał przedłużany termin zgłoszenia się do rozgrywek. Uczynił to, ale trwające od kilku miesięcy (jeszcze w czasie sezonu) próby znalezienia sponsora spaliły na panewce, a zespół opuścili praktycznie wszyscy zawodnicy. Ostatni dwaj Jakub Łomacz i Rafał Legień podpisali kontrakty we Francji i MOS Będzin.

Jedynym kandydatem do gry w PlusLidze jest więc Delecta. Niewiele też wskazuje, że będą inni chętni, by można było rozegrać baraż. Rozpadł się KS Poznań, który w play-off przegrał walkę o awans z Treflem Gdańsk. Finansowo i personalnie za słaba jest też raczej Avia Świdnik, niewiele większym potencjałem dysponuje Gwardia Wrocław, którą rok temu do I ligi „spuściła” Delecta. – Na razie nikt się nie zgłosił do ewentualnych baraży – dodaje Matusiak. – Pewne jest, że PlusLiga będzie liczyła dziesięć zespołów. Decyzję podejmować będzie jednak PZPS, który ma przecież w swojej gestii niższe ligi i musi to jakoś poukładać.

Z tym nie powinno być chyba większego problemu. W I lidze miało być 13 zespołów, ale po rozpadzie KS Poznań jest dwanaście. Gotowy więc już terminarz trzeba ułożyć na nowo. Pozostaje kwestia ustalenia, kto spada, a kto awansuje z II ligi (4 grupy, 39 drużyn). Spadku teoretycznie może nie być, bo już w poprzednim sezonie (po wypadku siatkarzy Orła Międzyrzecz, w którym zginęło dwóch zawodników) odwołano mecze o miejsca 7-10 z udziałem Avii Świdnik oraz pary Bielsko-Biała – Energetyk Jaworzno. Liga liczyła zaś 11 zespołów łącznie z SMS Spała.

* Jacek Drozdowski (Gazeta Pomorska)

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved