Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Anderson i Gustavo żegnają się z reprezentacją

Anderson i Gustavo żegnają się z reprezentacją

Przegrane przez reprezentację Brazylii spotkanie o złoty medal podczas zakończonych niedawno Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, to symboliczny koniec bogatej kariery w tej drużynie dwóch znakomitych siatkarzy, Andersona oraz Gustavo.

Anderson grał dla reprezentacji Brazylii osiem lat. – To było najlepsze osiem lat w moim życiu. Robiłem rzeczy, o których wcześniej nawet nie śniłem. Będzie mi tego brakować i często będę wracać we wspomnieniach do tych wspaniałych chwil – zapewnia 34-letni Anderson.

Teraz czas się pożegnać i ustąpić miejsca nowemu pokoleniu siatkarzy. W Brazylii jest wielu uzdolnionych graczy i jestem pewny, że są oni w stanie wiele osiągnąć – dodaje Anderson, który w przyszłym sezonie będzie grać dla klubu Unisul, występującego w brazylijskiej superlidze.W czasie swojej gry w reprezentacji Anderson wywalczył dwa Mistrzostwa Świata (w 2002 i 2006 roku), złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach (w 2004 roku) oraz sześciokrotnie zwyciężył wraz ze swoją drużyną w Lidze Światowej (w 2001, 2003, 2004, 2005, 2006 oraz 2007 roku).

Chciałem podziękować wszystkim za szansę, którą dostałem. Kiedy dołączyłem do reprezentacji, zostałem przyjęty bardzo miło przez resztę drużyny. Razem tworzyliśmy jedną wielką rodzinę.

Nie mniejszą stratą dla Brazylii jest odejście doświadczonego środkowego, Gustavo. – Brak tego zawodnika będzie dużą stratą nie tylko jeśli chodzi o poziom gry zespołu. Gustavo to człowiek o bardzo dobrym charakterze, który potrafił stworzyć w zespole dobrą atmosferę – przyznaje trener Brazylijczyków, Bernardo Rezende.

O swoich planach dotyczących zakończenia kariery w reprezentacji Gustavo poinformował bezpośrednio po zakończeniu spotkania z USA. – Dziś zagrałem mój ostatni mecz. Będzie mi bardzo brakowało siatkówki. Ten sport mnie ukształtował, jako człowieka i jako sportowca.

Na zakończenie ze srebrnym medalem w dłoniach Anderson dodał: – Zrobiliśmy co w naszej mocy, aby wygrać złoto w Pekinie. Amerykanie byli jednak od nas lepsi. Nie czujemy się sfrustrowani, ponieważ wywalczyliśmy srebro. Wiadomo, że kiedy przegrywasz, jesteś smutny, ale w końcu srebrny medal jest lepszy od brązu – zakończył optymistycznie Anderson.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved