Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Wygrana polskich juniorek z Czeszkami

Wygrana polskich juniorek z Czeszkami

Dzisiaj polskie juniorki rozegrały swój pierwszy sparing z Czeszkami. Polki zwyciężyły 3:1. W kolejnych dniach podopieczne trenera Krzyżanowskiego rozegrają z naszymi południowymi sąsiadkami jeszcze dwa pojedynki.

Mecze towarzyskie rozgrywane z reprezentacją Czech są dla Polek ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się 5 września we Włoszech mistrzostwami Europy.

Polskie reprezentantki pewnie triumfowały w pierwszym secie, drugiego oddały rywalkom, ale już w dwóch kolejnych znowu wygrały. W dzisiejszym meczu widać było, że Polki narzuciły rywalkom swój styl gry, jednak Czeszki nie poddawały się łatwo i bardzo agresywnie walczyły do końca.Jestem zadowolony – nie ukrywał po spotkaniu szkoleniowiec kadry juniorek Zbigniew Krzyżanowski. – Mieliśmy dziś momenty naprawdę dobrej gry. Do tego Czeszki zagrały bardzo żywiołowo, z zaangażowaniem, a o to nam chodziło. Chcieliśmy, żeby było jak najtrudniej. Mieliśmy okazję wypróbować kilka określonych zagrań taktycznych. Widać, że nasze dziewczyny odzyskują dobrą dyspozycję. Do mistrzostw zostało dziesięć dni i wszystko idzie w dobrym kierunku – optymistycznie zakończył szkoleniowiec kadry juniorek.

Reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Joanna Wołosz, Tamara Kaliszuk, Katarzyna Bryda, Patrycja Polak, Monika Martałek, Maja Tokarska, Izabela Śliwa (libero). Na zmiany wchodziły: Sylwia Pelc oraz Aleksandra Pasznik.

Polska – Czechy 3:1

(25:14, 22:25, 25:19, 26:24)

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved