Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ślepsk trenuje w Augustowie

Ślepsk trenuje w Augustowie

fot. archiwum

Drugoligowi siatkarze Ślepska Augustów zamiast pojechać na 10-dniowy obóz, ćwiczą w trakcie miesięcznego obozu na "swoich śmieciach”. 2-3 razy dziennie trenują dobrze jak nigdy. Oficjalna inauguracja czeka Ślepsk 10 września w Grajewie w rundzie wstępnej Pucharu Polski - z Mlekpolem.

Adam Aleksandrowicz ma do dyspozycji cały, zmieniony zespół. Przypomnijmy, że do drużyny dołączyła trójka z Pekpolu Ostrołęka: Kamil Starzewski , Maciej Główczyński i Wojciech Iwanowicz oraz Kamil Skrzypkowski z Pronaru Hajnówka. Nie ma już Łukasza Babińczuka i Jakuba Korpaka .

 

Z drużyną trenuje także dwójka pozyskanych w ostatnim okresie zawodników. 23-letni Jakub Bakuniewicz , libero z Żubra Białowieża i augustowianin, zaledwie 16-letni Tomasz Wasilewski . Młodziutki żółtodziób jest wszechstronnie uzdolniony, nawet jego średnia ocen w gimnazjum wynosi… 5,8. – Chyba zgłosimy go do ligi. Tomek ma świetne warunki – 202 centymetry wzrostu. Poza tym to bardzo inteligentny chłopak i solidnie pracuje – mówi Aleksandrowicz. 

Jeśli sprawdzi się Bakuniewicz, być może trener Ślepska nie będzie już zakładał koszulki libero. Póki co trenuje razem z zespołem. Po małym "remoncie”, w ekipie zostali tylko siatkarze, którzy mieszkają w Augustowie. Frekwencja na zajęciach jest więc praktycznie stuprocentowa, co ma się przełożyć na wyniki w sezonie. Ślepsk będzie walczył o zwycięstwo w grupie trzeciej II ligi. – Ta sytuacja jest bez porównania lepsza niż w poprzednim roku. Nie ma jednak aż tak różowo, bo 1 września Mariusz Szlejter wyjeżdża na trzymiesięczne szkolenie strażackie do Łap. To oczywiście kłopot, jednak to ważne dla jego przyszłości i rozumiem taką decyzję – mówi Aleksandrowicz.

 

Augustowianie biegają na bieżni boiska IILO, ćwiczą w siłowni na basenie MOSiR-u i w sali SP nr 3 lub w Raczkach. Już dziś natomiast zagrają prawdopodobnie pierwszy mecz towarzyski, z MDK Warszawa w Suwałkach. W piątek spotkają się w Ostrołęce z Pekpolem. Pierwszy oficjalny mecz czeka Ślepsk 10 września w Grajewie w rundzie wstępnej Pucharu Polski z Mlekpolem. W razie zwycięstwa już w piątek, 12.09, w kolejnej fazie tych rozgrywek augustowianie podejmą Sudety Kamienna Góra. Następnego ranka wyruszą na turniej do Ostrołęki. Tydzień później zagrają w II rundzie pucharu (również u siebie) lub w towarzyskiej imprezie w Warszawie. Sezon zaczną 27 września meczem w stolicy z tamtejszym MOS-em Wola.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved