Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Przygotowania I ligowej drużyny z Nysy

Przygotowania I ligowej drużyny z Nysy

Około połowy sierpnia drużyna AZS PWSZ Nysa rozegrała w hali przy ul. Głuchołaskiej dwa mecze sparingowe z drugoligową drużyną z Kamiennej Góry. Po tych meczach "Nowiny" rozmawiały ze szkoleniowcem nysan, Januszem Bułkowskim.

Spokojnie pan obserwował mecze.

Janusz Bułkowski:Nie stawiałem tu na żaden wynik. Zawodnicy mieli sobie pograć bez żadnych taktycznych rozwiązań i ustaleń. Pracujemy teraz nad siłą i wytrzymałością biegową. Dlatego mało jesteśmy na hali, ale na to przyjdzie jeszcze czas. Do rozpoczęcia ligi mamy jeszcze półtora miesiąca. Chciałem zobaczyć, jak chłopcy wyglądają na parkiecie i wstępnie teoretycznie ustawić pierwszą szóstkę. Chciałem zobaczyć, kto na jakiej pozycji ma grać.Widać sporo nowych twarzy. Ze starego składu zostało tylko niewielu zawodników.

Dokładnie sześciu, z czego trzech z pierwszej szóstki. Najgorsze jest to, że znów mamy nowego rozgrywającego. Zanim wszystko to się zgra, na pewno będzie potrzeba trochę czasu. Mamy przewidzianych sporo sparingów, około 15 meczów przed ligą. I to jest wystarczająca dawka, by się zgrać.

Kto będzie pierwszym rozgrywającym?

Na razie nie ma. Sprawdzam obu. W pierwszej szóstce nie muszą grać ci zawodnicy, którzy zostali w drużynie. Nikt przecież nie ma patentu na granie. Grał będzie najlepszy w danym momencie.

Kto przybył do drużyny?

Rozgrywający Konrad Nieboj, Damian Parkitny, obaj z drugiej ligi z Jaworzna, środkowy Jakub Kowalczyk z drugiej ligi z Zielonej Góry, libero, Kamil Ratajczak z Kamiennej Góry, Dawid Bułkowski i Marek Szabat juniorzy, wychowankowie z Nysy.

Kto został?

Atakujący Michał Żuk, atakujący i przyjmujący Dawid Migdalski i Adrian Szlubowski, środkowy Paweł Szabelski, rozgrywający Bartłomiej Podgórski i przyjmujący Michał Nalborski.

Przed wami jaki jeszcze cykl przygotowań?

27 sierpnia jedziemy na akademickie mistrzostwa Polski, od 1 do 11 września na obóz do Wisły. Tam zagramy sparingi z Bielskiem. Z Wisły jedziemy na turniej do Jaworzna, gdzie spotkamy się z Będzinem, Wieluniem i Jaworznem. Na zakończenie gramy w Nysie turniej o puchar burmistrza, który będzie ostatecznym sprawdzianem przed ligą. Spotkamy się przed własną publicznością z Bielskiem, Jaworznem i Wrocławiem.

Pierwszy mecz ligowy?

Na wyjeździe z Hajnówką. Później będzie Spała, jeśli się nic nie zmieni. Dochodzą nas słuchy, że Bydgoszcz może zagrać w PLS i nie wiadomo, czy Poznań wystartuje w lidze.

źródło: Nowiny Nyskie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved