Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Papke wierzy, że Resovia stanie na podium

Paweł Papke wierzy, że Resovia stanie na podium

Asseco Resovia Rzeszów jest obecnie w trakcie przygotowań do nachodzącego sezonu. Kapitan zespołu, Paweł Papke wierzy, że jemu i kolegom uda się wreszcie przełamać hegemonię wielkiej czwórki i stanąć na upragnionym podium.

Powoli się zgrywacie, jak się dogadujecie z nowym trenerem?

Paweł Papke: – Z tym zgrywaniem to nie przesadzajmy, trenujemy dopiero od tygodnia. Tym bardziej, że nie ma czterech podstawowych zawodników, którzy występowali na Olimpiadzie. Co do trenera to dogadujemy się całkiem dobrze, operuje on językiem włoskim, ale mamy panią tłumaczkę. Mam nadzieje, że z czasem trener pozna coraz więcej polskich słów, a my będziemy się starać uczyć włoskiego, tak żeby na meczach móc się swobodnie dogadać.Resovia w tym sezonie ma bardzo mocny skład, ale również liga jest bardzo wyrównana.

Nie do końca się zgadzam, że liga jest tak wyrównana. Co roku się tak mówi, a od kilku lat pierwsza czwórka jest taka sama. Niektóre zespoły mają kłopoty finansowe i nie wiadomo z jakim składem przystąpią do rozgrywek. U nas prezesi poczynili duże wzmocnienia, na pewno minimum jest czwórka. Liczę że dla wszystkich zawodników celem jest medal, chociażby ten brązowy bo to było by przełamanie hegemonii czterech zespołów, które od pięciu lat dzielą i rządzą na polskich parkietach. Mam nadzieje że Rzeszów znajdzie się na podium, było by to bardzo duże osiągnięcie dla naszej drużyny.

* rozmawiały Joanna Hersztek i Karolina Breguła (sport1.pl)

źródło: Sport1

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved