Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pekpol Ostrołęka rozpoczął przygotowania do sezonu

Pekpol Ostrołęka rozpoczął przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Na obozie dochodzeniowym w Ostrołęce miejscowa drużyna Pekpolu trenuje przed zbliżającym się sezonem 2008/09. Na pierwszym treningu wśród zawodników można było dostrzec sporo nowych twarzy, pojawił się także niedawno wybrany prezes Krzysztof Majkowski oraz zarząd klubu.

Wśród trenujących na obozie graczy niewielu można było oglądać w Ostrołęce w ubiegłym sezonie. Z poprzedniej kadry, która wywalczyła wicemistrzostwo II ligi w powakacyjnych treningach uczestniczą jedynie: Przemysław Polechoński (rozgrywający – kapitan zespołu), Dominik Zalewski (przyjmujący), Tomasz Kania (rozgrywający), Arkadiusz Piasta (środkowy) i Paweł Pędzich (przyjmujący/środkowy). W przygotowaniach biorą udział także: Daniel Mierzejewski (atakujący, w poprzednim sezonie nie był zgłoszony do rozgrywek jednak trenował razem z Pekpolem) oraz dwaj młodzi ostrołęccy wychowankowie – Konrad Kananowicz (18 lat, atakujący, 205 cm wzrostu) oraz Mateusz Brzeziński (17 lat, środkowy).

 

W drużynie pojawili się też nowi zawodnicy z zewnątrz. Są to: Robert Wykowski (przyjmujący, ostatnio Wilga Garwolin, pochodzi z Ostrołęki i występował już w Necie Ostrołęka kilka sezonów temu, teraz ponownie zagra w rodzinnym mieście), Janusz Ignaciuk (atakujący, DelicPol Norwid Częstochowa), Jakub Chodor (rozgrywający, AZS II Olsztyn), Karol Szczygielski (środkowy, Chemik Olsztyn), Grzegorz Białek (przyjmujący, również Chemik Olsztyn), Jakub Dzikuć (środkowy, SV Lohhof – Niemcy) i Piotr Ostrowski (przyjmujący/libero, AZS Politechnika Krakowska, podobnie jak Wykowski występował już niegdyś w Ostrołęce). Klub nadal poszukuje doświadczonego zawodnika na pozycję atakującego mogącego z powodzeniem zastąpić Wojciecha Iwanowicza , który odszedł z Pekpolu po zakończeniu poprzedniego sezonu. 

Ostrołęcki klub powoli wychodzi na prostą po tym jak po poprzednim bardzo dobrym sezonie z drużyny odeszło większość czołowych graczy, a następnie ze sponsorowania klubu wycofał się sponsor strategiczny – firma Pekpol. Drużyna była wtedy w bardzo złym stanie, na szczęście jednak po ponownych negocjacjach zarząd klubu zdołał porozumieć się na temat sponsoringu z firmą Pekpol. Zatem drużyna zostanie zgłoszona do rozgrywek pod nazwą ASPS Pekpol Ostrołęka. Nieoficjalnie mówi się, że w klubie pojawią się także nowi sponsorzy, nie są znane jednak żadne szczegóły.

 

Pierwszą okazja do sprawdzenia formy zawodników Pekpolu mają być sparingi rozegrane w ramach turnieju "Pamiętamy o Arku Gołasiu", który odbędzie się w dniach 13-14 września w Ostrołęce. Swój pierwszy mecz w nowym sezonie Ostrołęccy zawodnicy rozegrają na wyjeździe 27 września, a ich przeciwnikiem będzie beniaminek II ligi MKS Czarni Pruszcz Gdański.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved