Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mlekpol stawia warunki siatkarzom AZS

Mlekpol stawia warunki siatkarzom AZS

- W tej chwili nie możemy wesprzeć finansowo siatkarzy AZS, bo nie mamy pojęcia, czy czasem nie zainwestujemy w bankruta. Dlatego czekamy na konkrety - mówi Józef Górniewicz, rektor elekt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, mimo wcześniejszych zapowiedzi o rezygnacji z roli tytularnego sponsora, nadal będzie finansować siatkarzy, ale w mniejszym stopniu. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, firma mleczarska postawiła nowe warunki. Według nich będzie sponsorowała klub tylko wówczas, gdy do finansowania przyłączy się miasto oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. W poniedziałek firma mleczarska nie chciała komentować tych doniesień. Gazeta Wyborcza dowiedziała się jedynie, że w Grajewie, gdzie siedzibę ma Mlekpol, odbył się w weekend piknik, na który zostali zaproszeni także działacze AZS Olsztyn.

Jak podawała we wcześniejszych wydaniach Gazeta Wyborcza jest duża szansa, że rada miasta przekaże na siatkarski klub 500 tys. zł, które będą pochodziły z budżetu Olsztyna. – Mamy wstępne ustalenia, że odpowiemy pozytywnie na prośby działaczy AZS – mówił Zbigniew Dąbkowski, przewodniczący rady miasta. – Wychodzimy bowiem z założenia, że siatkarze znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej i my nie możemy klubu pozostawić samego. Postaramy się to zatwierdzić w możliwie najszybszym terminie. Decyzja w tej sprawie być może zapadnie już w środę.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved