Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mirosław Zawieracz: Czeka nas sporo pracy

Mirosław Zawieracz: Czeka nas sporo pracy

Siatkarze radomskiego Jadaru są już po trudach zgrupowania w Miliczu. Szkoleniowiec radomian, Mirosław Zawieracz jest podbudowany postawą swoich siatkarzy, ale jak podkreśla, zespół nadal czeka bardzo dużo ciężkiej pracy.

Zapowiadał pan, że w Miliczu czeka na was ogrom pracy. Czy zatem udało się zrealizować wszystkie obozowe założenia?

Mirosław Zawieracz: – Do Milicza pojechaliśmy nie na wypoczynek, ale by ciężko pracować. Obóz z pewnością dał się we znaki wszystkim zawodnikom. Wykonaliśmy plan niemal w całości. No może do maksimum zabrakło dwóch procent. W trakcie obozu zauważyłem nawet malutki kryzys dyspozycji fizycznej, zatem musiałem nieco skorygować plany treningowe. Odpuściliśmy jedne zajęcia, by siatkarze złapali drugi oddech. Generalnie z przebiegu zgrupowania jestem zadowolony. Zawodnicy mają już budulec i teraz mogą wejść w kolejny etap przygotowań.Czasu na odpoczynek po powrocie ze zgrupowania nie mieliście zbyt dużo. Jak będzie wyglądał kolejny etap przygotowań?

Zgodnie z przygotowanym wcześniej planem. Dlatego niemal z marszu rozpoczęliśmy treningi w Radomiu. Obecnie wchodzimy na nieco inne obroty. Owszem, jeszcze w tym tygodniu nie zabraknie ćwiczeń na siłowni z dużymi ciężarami, jednak wprowadzamy już cykl typowo siatkarski. Mam bowiem świadomość, że czas biegnie, a nas w tej kwestii nadal czeka sporo pracy. Ostatnie tygodnie poświęciliśmy głównie na budowanie mięśni. Powtarzam raz jeszcze, budulec już mamy, toteż teraz możemy zająć się siatkówką na dobre.

* więcej w Gazecie Wyborczej

* rozmawiał Radosław Olchowski

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved