Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marta Siwka wypożyczona do Piasta, Japonka na celowniku

Marta Siwka wypożyczona do Piasta, Japonka na celowniku

fot. archiwum

Marta Siwka w kolejnym sezonie I ligi będzie broniła barw PRO KON STAL Piasta Szczecin. Siwka w szczecińskim zespole zastąpi Joannę Kuchczyńską, która właśnie spodziewa się dziecka. Niewykluczone, że w zespole zagra jeszcze japońska przyjmująca.

Do podpisania kontraktu doszło podczas zgrupowania szczecińskiej drużyny w Niedzicy.– Marta mimo młodego wieku jest już doświadczoną zawodniczką. Doskonale wiem, jak gra, ponieważ przez pewien czas byłem jej trenerem w Gedanii. W naszym zespole na pewno poprawi przyjęcie zagrywki oraz grę w obronie – mówi trener Marek Mierzwiński .

 

Marta Siwka ma 22 lata i od początku swojej przygody z siatkówką reprezentowała barwy klubu z Gdańska. Ma za sobą sporo sukcesów w rozgrywkach młodzieżowych. W 2003 roku razem z Gedanią sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski juniorek. Szybko też trafiła do pierwszego zespołu. Ma za sobą wiele występów w LSK. Była również w kręgu zainteresowań trenera Andrzeja Niemczyka , który dość regularnie powoływał ją na zgrupowania kadry. Do PRO KON STAL Piasta Siwka trafiła na zasadzie wypożyczenia 

Nie jest bowiem wykluczone, że w nowym sezonie w drużynie PRO KON STAL Piasta zagra… Japonka. Masami Tanaka , bo tak brzmi imię i nazwisko zawodniczki, jest lewoskrzydłową i ostatnio występowała we Francji. – Wiem jeszcze, że ma 180 cm wzrostu i że bardzo dobrze radzi sobie z przyjęciem zagrywki. Otrzymaliśmy od niej CV, ale nie widziałem jak prezentuje się w akcji. Czekam więc na taśmę lub płytę z jej meczami i wtedy podejmę decyzję. Czy dojedzie na obóz w Niedzicy. To raczej niemożliwe, ponieważ w tej chwili jest w Osace – mówi trener Marek Mierzwiński .

 

Ewentualny transfer Japonki do szczecińskiego klubu byłby sporym wydarzeniem. – Pamiętam, że w Danterze Poznań przez jakiś czas występowała Chinka, a kilka lat wcześniej do Augusto Kalisz sprowadzono Peruwianki. W Polsce grały też Amerykanki oraz Brazylijki, ale zawodniczki z Japonii sobie nie przypominam – dodaje szkoleniowiec PRO KON STAL Piasta.

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved