Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadetki z brązowym medalem mistrzostw EEVZA

Kadetki z brązowym medalem mistrzostw EEVZA

Drużyna trenera Andrzeja Urbańskiego zdobyła brązowy medal mistrzostw EEVZA (Federacja Strefy Wschodnioeuropejskiej), po pokonaniu w decydującym spotkaniu 3:0 Ukrainy. Złoty medal przypadł siatkarkom Rosji, zaś srebrny Azerkom.

Od piątku do niedzieli kadetki państw zrzeszonych w EEVZA rywalizowały o mistrzostwo Strefy Wschodnioeuropejskiej w Łucku na Ukrainie. Nasze siatkarki po piątkowej porażce z Rosją w sobotę pokonały swoje rówieśniczki z Łotwy i Białorusi zajmując drugie miejsce w grupie A. Niestety regulamin zawodów nie przewidywał półfinałów i Polkom pozostało walczyć o trzecie miejsce w turnieju z zespołem gospodyń.

W pierwszym secie podopieczne trenera Andrzeja Urbańskiego rozgromiły rywalki do 14. Po wygranej w drugim secie na przewagi nasze zawodniczki przypieczętowały swoją przewagę wygrywając trzeciego seta do 21 i zdobywając brązowy medal. W meczu finałowym Rosjanki pokonały 3:0 Azerbejdżan prezentując grę na bardzo wysokim poziomie. Rosyjski zespół wygrał również mistrzostwa w 2006 roku w łotewskiej Goldyndze oraz rok później w Tallinie.