Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > A. Niemczyk: Moculescu i Prielożny idealnymi kandydatami

A. Niemczyk: Moculescu i Prielożny idealnymi kandydatami

Za nami Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. W Polsce zaś coraz głośniej rozmawia się o następcach trenerów Raula Lozano i Marco Bonitty. Zdaniem Andrzeja Niemczyka, idealnymi kandydatami na nich miejsca są Stelian Moculescu i Igor Prielożny

Andrzej Niemczyk, który z polskimi siatkarkami w ostatnim czasie dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Starego Kontynentu uważa, że idealnego trenera polskiej reprezentacji powinny charakteryzować trzy cechy: charakter, doświadczenie oraz głód sukcesu. Zdaniem Niemczyka takie kryteria idealnie spełnia Stelian Moculescu, rumuński szkoleniowiec reprezentacji Niemiec, któremu po Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie kończy się kontrakt z Federacją Niemiecką. Podobne cechy ma również Brazylijczyk, Bernardo Rezende, jednak w tym przypadku pod uwagę należy wziąć warunki pracy jakie mu stworzono oraz materiał ludzki i okres w jakim prowadził drużynę narodową.

Wśród najlepszych kandydatów do objęcia posady pierwszego trenera żeńskiej reprezentacji Polski, Andrzej Niemczyk widzi szkoleniowca bielskiego BKS-u Aluprof, Igora Prielożnego. Słowak to bardzo doświadczony fachowiec, który jako zawodnik i trener odnosił wiele sukcesów. Poza tym świetnie posługuje się językiem polskim, a to zdaniem Niemczyka bardzo ważne cechy.Wśród polskich trenerów, którzy mogliby z powodzeniem prowadzić polskie reprezentacje, Niemczyk widzi Jerzego Matlaka, Edwarda Skorka i Alojzego Świderka. Na swoim blogu trener zastanawia się nad nazwiskami Radosława Panasa, Krzysztofa Stelmacha i Dariusza Luksa. Pod uwagę należy również wziąć Ireneusza Mazura oraz Grzegorza Rysia, którzy przed laty z reprezentacjami młodzieżowymi odnosili ogromne sukcesy. Jak podkreślił Andrzej Niemczyk, nie chcę on nikogo bezproduktywnie krytykować. Jedyne czego chce to jak najlepiej dla polskiej siatkówki.

* więcej na blogu Andrzeja Niemczyka

źródło: andrzejniemczyk.bloog.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved