Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Torunianki trenują pełną parą

Torunianki trenują pełną parą

Siatkarki pierwszoligowych Budowlanych Toruń przygotowują się do sezonu w Ciechocinku. Na zakończenie tego obozu torunianki wyjeżdżają do Słupska, gdzie zagrają w turnieju towarzyskim.

Trenujemy ciężko, trzy razy dziennie – przyznaje Ewa Openchowska, szkoleniowiec Budowlanych. – Cały czas pracujemy nad kondycją. Momentami skupiamy się także na technice i taktyce. Obciążenia treningowe są duże, jednak dziewczyny wytrzymują. Dotąd nie mieliśmy kontuzji i oby tak to już zostało. W ubiegły piątek siatkarki toruńskiego klubu wróciły z pierwszego obozu kondycyjnego z Murzasichla (rozegrały tam dwa sparingi z ukraińską drużyną Chemik Jużnyj), a w Ciechocinku przebywają od poniedziałku.

Drugie zgrupowanie potrwa do 27 sierpnia, a wówczas ekipa Budowlanych rozpocznie trzydniowy turniej w Słupsku. – Będzie to czas na odpowiednie ustawienie zespołu – dodaje Ewa Openchowska. Przeciwniczkami torunianek oprócz gospodyń (Czarni Słupsk) będą krakowianki (Wisła). Trzeci rywal nie jest jeszcze znany.Dwa tygodnie później (w dniach 12-14 września) w Toruniu zostanie rozegrany turniej towarzyski z udziałem aż ośmiu drużyn. Udział w zawodach zapowiedziały następujące ekipy z pierwszej i drugiej ligi: AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Chemik Police, Budowlani Łódź, Legionovia, Czarni Słupsk oraz dwa zespoły MOSiR-u Mysłowice. Na inaugurację sezonu zaplecza Plus Ligi (27 września) Budowlani zagrają w Ostrowcu. Przed własną publicznością torunianki zaprezentują się tydzień później.

źródło: budowlanitorun.pl, Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved