Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rafael Pasqual zagra w Bułgarii

Rafael Pasqual zagra w Bułgarii

Można mówić o nim "prawdziwy transfer sezonu". Legenda hiszpańskiej siatkówki - Rafael Pasqual, w przyszłym sezonie zasili szeregi bułgarskiego klubu ekstraklasy - CSKA Sofia. Mistrz Bułgarii będzie występował w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Bułgarskie media nazwały Pasqualahiszpańskim Konstantinowem” porównując szacunek jakim darzony jest zawodnik w swoim kraju. Jutro podczas oficjalnej konferencji prasowej, zawodnik zostanie przedstawiony jako nowy gracz CSKA Sofia.

Informację potwierdził również szkoleniowiec CSKA Sofia, Aleksandar Popow, który w rozmowie z bułgarskimi dziennikarzami powiedział: Wczoraj Pasqual przyjechał do Sofii, gdzie zasiedliśmy do negocjacji. Hiszpan będzie graczem naszego klubu podczas nowego sezonu. Wraz z jego przyjściem zamknęliśmy kadrę zespołu na nowy sezon.Rafael Pasqual ma 38 lat i gra na pozycji przyjmującego. Przez dwa ostatnie sezony bronił barw zespołu serie A2 Castellana Santa Grote. W 1999 roku wybrany został najlepszym zawodnikiem Pucharu Świata w Japonii. Rok temu wraz z reprezentacją Hiszpanii stanął na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Europy w Moskwie.

CSKA Sofia zagra w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w której przeciwnikami Bułgarów będą zespoły Iraklisu Saloniki, AZS-u Częstochowa i Fenerbahce Istanbul.

* Anna Więcek (Świat Siatkówki)

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved