Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy kadeci mistrzami EEVZA

Polscy kadeci mistrzami EEVZA

Reprezentanci Polski w kategorii kadeta wygrali z rówieśnikami z Rosji w finale mistrzostw Konfederacji Państw Wschodnioeuropejskich (EEVZA). Podopieczni Grzegorza Rysia pokonali zawodników Sbornej 3:1.

Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla biało-czerwonych. Polscy kadeci od początku toczyli wyrównaną walkę z rywalami, jednak nie potrafili rozstrzygnąć seta na swoją korzyść (23:25). W drugiej partii byliśmy świadkami emocjonującej końcówki. Walka na przewagi zakończyła się dopiero przy stanie 30:29, kiedy to Polacy wreszcie wywalczyli punkt przy własnej zagrywce. Po tym zwycięstwie biało-czerwoni poczuli się pewniej na parkiecie i w kolejnych setach sukcesywnie „punktowali” rywali. Kolejne dwa sety zakończyły się już zwycięstwem Polaków do 19 i 20.

Polska – Rosja 3:1

(23:25, 31:29, 25:19, 25:20)

Skład Polski: Szczurek, Buchowski, Hain, Hebda, Golec, Dryja, Kaczmarek (libero) oraz Kozłowski, Szewczyk i Ferens.

źródło: reprezentacja.net