Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Clayton Stanley: Moja przyszłość to sport

Clayton Stanley: Moja przyszłość to sport

Amerykanin Clayton Stanley otrzymał nagrodę dla MVP Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i zdobył tytuł najlepiej punktującego oraz serwującego. – Duch drużyny, atletyka i wspaniali ludzie – mówi o kluczu do zwycięstwa nad zespołem Brazylii.

Moja przyszłość to sport – twierdzi zawodnik. – Kocham siatkówkę i będę w kadrze dopóki dam radę grać. Oni (koledzy z reprezentacji) to najlepszy zespół i przyjaciele jakich mogłem mieć kiedykolwiek.

Dla reprezentacji USA jest to trzeci złoty medal Igrzysk Olimpijskich. Wcześniej złoto odbierali w 1984 roku w Los Angeles oraz w 1988 roku w Seulu. Tym samym dołączyli do Rosjan, którzy wygrywali Igrzyska w 1964, 1968 i 1980 roku. Brazylijczycy z kolei tytuł mistrzów olimpijskich zdobywali w 1992 roku w Barcelonie, a także w 2004 roku w Atenach.Scott Touzinsky zwycięstwo na tegorocznych Igrzyskach przypisuje trenerowi Hugh McCutcheonowi. – Nie mogę być bardziej szczęśliwy. To jest wspaniały trener i dla każdego z nas jest jak ojciec – mówi Touzinsky. – Od kiedy go znam jest zrównoważony. Kiedy jest z nami na boisku, każdy daje z siebie 100%.

Dla Brazylijczyków był to smutny dzień, szczególnie dla Gustavo Endresa, który zagrał z reprezentacją po raz ostatni. – Wczoraj Giba przytulił mnie i się rozpłakał – opowiadał Gustavo. – Dziś zagrałem ostatni mecz. Będę za tym tęsknił. Siatkówka sprawiła, że dojrzałem jako osoba i jako sportowiec. Mogę tylko podziękować tej dyscyplinie za to, co dla mnie zrobiła.

Tutaj każdy oddaje siebie drużynie – kontynuuje Gustavo. – Ja również poświęciłem się dla ekipy Brazylii i tak chcę być zapamiętany.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved