Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Brązowy medal dla Chinek

IO: Brązowy medal dla Chinek

Reprezentacja Chin pokonała dzisiaj w spotkaniu o brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie drużynę Kuby. Kubanki tylko w drugiej partii podjęły walkę z ekipą trenera Chen Zhonghe.

Gy przy stanie 3:2 Calderon powędrowała w pole zagrywki jej mocne serwy pozwoliły postawić skuteczny blok a w kolejnej akcji wyprowadzić kontrę. Tym samym początek pierwszej partii należał do Kubanek, które wyszły na prowadzenie 6:2. Jednak szybko tę przewagę straciły. Raz po raz silne zagrywki posyłała Li, Kubanki nie mogły sobie z nimi poradzić i wyprowadzić dobrego ataku. Wykorzystywały to Chinki, którym kontry i skuteczny blok dały prowadzenie 7:6. Na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły jednym oczkiem. Natomiast już na kolejnej przewaga chińskiej drużyny wzrosła do trzech oczek (16:13). Od tego momentu na boisku istniały już tylko miejscowe. Po asie serwisowym Zhao i kontrze Wang Chiny odskoczyły na sześciopunktowe prowadzenie 19:13. Kolejne dobre zagrywki i chiński blok sprawiły, że w końcówce drużyna gospodarzy podwyższyła jeszcze przewagę i wygrała partię 25:16.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Kubanek. Dwie kontry i as serwisowy pozwoliły im wyjść na trzy punkty przewagi (4:1). Po dwóch asach serwisowych Santos prowadziły już podczas pierwszej przerwy technicznej 8:3. Dobra zagrywka Feng i blok Wang zniwelowały straty do dwóch oczek (7:9). Z kolei dobra zagrywka Wang pozwoliła zbliżyć się do Kubanek na jeden punkt straty (9:10). Skuteczna kontra Chinek dała im remis 11:11, a po asie serwisowym Feng gospodynie wyszły na prowadzenie 16:15. Trzy błędy z rzędu Chinek sprawiły, że prowadzenie powróciło w ręce Kubanek (19:17). Po kolejnych dwóch błędach miejscowych Kuba prowadziła 22:19, a jeszcze po dwóch następnych siatkarki z Kuby miały pierwszą piłkę setową przy stanie 24:20. Seta wygrały do 21.

Przegrana partia zmobilizowała drużynę z Chin. Po asie serwisowym Zhou i bloku Li było 4:1 dla Chinek. Dwa błędy własne Kubanek i as serwisowy Zhou sprawiły, że podopieczne trenera Chen Zhonghe zaczęły uciekać i prowadziły już 14:8. W kolejnej akcji skuteczny blok postawiła Li a asa serwisowego zagrała Zhou. Chinki prowadziły na drugim czasie technicznym 16:8. Po przerwie skutecznie blokiem popracowała Zhao i prowadzenie gospodarzy wzrosło do 17:8. Po dwóch dobrych akcjach w ataku Wang prowadzenie Chinek wzrosło jeszcze do 23:12. Jasne się już stało, że set padnie łupem miejscowych siatkarek. Partię zakończył kolejny błąd Kubanek.

Początek seta czwartego to popis w grze Wang, która będąc zawodniczką zagrywającą również pracowała w ataku. Mimo to, gra była wyrównana. Dopiero zagrywki Zhou pozwoliły Chinkom odskoczyć na trzy oczka przewagi (6:3). Po kontrze Li podopieczne trenera Zhonghe odskoczyły na 13:7. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną Kubanki zdołały odrobić trochę strat przede wszystkim dzięki kontrze i bloku kubańskich siatkarek (12:15). Po dwóch kolejnych dobrych zbiciach Kubanek z przewagi Chinek pozostały jedynie dwa punkty (16:14). Dwa błędy siatkarek z Kuby sprawiły, że przewaga gospodyń ponownie wzrosła (18:14). Jednak ich przeciwniczki nie poddawały się i po świetnych zbiciach Calderon zbliżyły się do Chinek na jeden punkt (19:20). Zmotywowane Chinki odskoczyły jednak w końcówce. Zagrywki Zhou i blok Zhao dały Chinkom pierwszą szansę na zakończenie całego spotkania, którą bez problemu wykorzystała Zhao, która atakiem zakończyła cały mecz.

Kuba – Chiny 1:3

(16:21, 25:21, 13:25, 20:25)

Składy drużyn:

Kuba: Ruiz (13), Santos (10), Carrillo (13), Ramirez (5), Sanchez (2), Calderon (11), Mesa (libero) oraz Oriz, Carcacez (1), Silie

Chiny: Wang (20), Feng (6), Zhou (12), Zhao (10) Li (11), Ma (5), Zhang (libero) oraz Yang, Liu