Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wojciech Drzyzga: Stelmach to dobry kandydat na trenera

Wojciech Drzyzga: Stelmach to dobry kandydat na trenera

- Stelmach to dobry kandydat, pod warunkiem że nie będzie na postronku działaczy i nikt nie będzie mu kłód rzucał pod nogi - twierdzi Wojciech Drzyzga. - On ma prowadzić kadrę, a nie szkolić zawodników - dodaje.

Stelmach twierdzi, że nie bałby się podjąć wyzwania, ale nie chce na razie dyskutować na ten temat: – Telefony się urywają, a ja nie mam nic do powiedzenia.

Trzykrotny wicemistrz Europy Wojciech Drzyzga, przed laty asystent selekcjonera, uważa, że jeśli działacze zdecydują się na polskiego szkoleniowca, to Stelmach jest dobrym kandydatem. – Ma wspaniałą przeszłość i wiele doświadczeń, jakie zebrał podczas gry za granicą. To tak naprawdę przedstawiciel włoskiej szkoły – uważa Drzyzga. – Wiem, że nie ma doświadczenia, ale selekcjoner to co innego niż trener. On ma prowadzić kadrę, a nie szkolić zawodników. Starsi szkoleniowcy w Polsce są mocno poróżnieni, dlatego młody selekcjoner to ciekawe rozwiązanie. Pod warunkiem że dostanie od związku taki komfort pracy jak odchodzący Lozano oraz Bonitta, i nie będzie na postronku działaczy. Musi mieć pełen kredyt zaufania, a nie dobrych wujków i podpowiadaczy pod bokiem. Dlatego od całego środowiska oczekiwałbym pełnej solidarności z nowym trenerem. Prawdziwej, nie fałszywej.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved