Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > W Pekinie Rosjanie stworzyli mocny team

W Pekinie Rosjanie stworzyli mocny team

Reprezentant Rosji Aleksander Wołkow twierdzi, że w Pekinie w wiosce olimpijskiej zawodnicy zżyli się ze sobą, stworzyli mocny team. - Bułgarię pokonaliśmy dzięki zespołowym działaniom - powiedział Wołkow.

Jeżeli dalej będziemy tak grać, to możemy zajść bardzo wysoko. Rosja z każdym spotkaniem gra coraz lepiej. W wiosce olimpijskiej zżyliśmy się ze sobą. Poczuliśmy przy sobie partnera. Staliśmy się kolektywem. To na pewno musiało odbić się na naszej grze.

Wołkow podkreślił, że zespół w trakcie spotkania konsekwentnie realizował zadania taktyczne postawione przez trenerów. – Szczególną uwagę zwracaliśmy na grę Mateja Kaziyskiego – powiedział Aleksander Wolkow. – Piłkę sięga on bardzo wysoko, dlatego też trudno go blokować. Piłki odbite od naszych rąk leciały w aut, ale z czasem zaczął się on męczyć i popełniać błędy. Nie da się w nieskończoność uderzać mocno piłki.Aleksander Wołkow dodał, że pod koniec meczu trzeba było ryzykować na zagrywce. Nie można było celować w libero, gdyż on lepiej przyjmował niż inni zawodnicy rywali. Rosjanom wychodziły asy serwisowe.

Rosja w półfinale zagra z USA, a Brazylia z Włochami. Zdaniem trenera Władimira Alekno Amerykanie dotychczas grali w Pekinie najlepiej ze wszystkich zespołów.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved