Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Przegrany sparing polskich juniorów

Przegrany sparing polskich juniorów

Przebywająca teraz na zgrupowaniu w Szczyrku juniorska reprezentacja Polski, rozegrała pierwsze spotkanie sparingowe z rówieśnikami z Belgii, które zakończyło się porażką 1:3.

Podopieczni Karola Janaszewskiego trenują w Szczyrku od środy i podobnie, jak sparingowi rywale znajdują się w ostatniej fazie przygotowań do mistrzostw Starego Kontynentu, które odbędą się w czeskim Brnie. Początkowe fragmenty seta pierwszego toczyły się pod dyktando Belgów, którzy podbijali ataki ze środka polskich siatkarzy i odskoczyli na cztery „oczka” – 12:8. Gdy wydawało się, że rywale spokojnie dowiozą wypracowaną przewagę Polacy zaczęli prezentować lepszą grę. Partia rozstrzygnęła się na przewagi, a piłkę na zakończenie seta miała raz jedna, raz druga drużyna. „Nerwówkę” wytrzymali Belgowie, którzy zwyciężyli 32:30, zdobywając ostatni punkt dzięki blokowi na Janie Królu. Młody atakujący od nowego sezonu reprezentował będzie barwy TS BBTS Bielsko-Biała.

Kolejne dwie odsłony były bliźniaczo podobne do siebie z tą różnicą, że w secie drugim minimalną przewagę zdołali utrzymać Polacy, a później lepsi okazali się siatkarze z Belgii. Sporych emocji dostarczyła czwarta i jak się okazało ostatnia partia spotkania. Rywale naszych zawodników szybko wyszli na prowadzenie, ale Polacy nie zrezygnowali i nie wykorzystali dużej szansy na doprowadzenie do tie-breaka. Nasi juniorzy dysponowali nawet przewagą trzech „oczek” przy stanie 23:20, jednak więcej „zimnej krwi” w samej końcówce zachowali Belgowie.

Obie reprezentacje skonfrontują swoje siły jeszcze dwukrotnie podczas zgrupowania w Szczyrku. Warto zauważyć również, że podczas mistrzostw Europy drużyny Polski i Belgii rywalizować będą w tej samej grupie.

Polska – Belgia 1:3

(30:32, 25:23, 22:25, 28:30)

Polska: Drzyzga, Król, Kłos, Jasiński, Krzywiecki, Wiśniewski, Zatorski (l) oraz Krzysiek, Polański, Kozłowski

źródło: sportowebeskidy.pl