Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Porażka juniorów: Polska – Belgia 0:3

Porażka juniorów: Polska – Belgia 0:3

Polscy juniorzy przegrali drugi mecz sparingowy z Belgią, który rozegrano w Szczyrku. Dziś podopieczni trenera Janaszewskiego ulegli rywalom 0:3. Mimo przegranej Polaków rywalizacja nie była wcale jednostronna.

„Biało-czerwoni” grali z rywalem jak równy z równym. Pierwszą partię przegrali na przewagi, w drugiej prowadzili przez większość seta. Popełnili jednak kilka błędów w końcówce, co szybko wykorzystali Belgowie wychodząc na prowadzenie i wygrywając drugiego seta. Podobnie było w trzeciej partii, w której nasi zawodnicy nie skończyli kilku ataków i inicjatywę w końcowej partii seta przejęli rywale, ostatecznie wygrywając całe spotkanie.

Belgowie pokazują, że są naprawdę dobrym zespołem – mówił po meczu Karol Janaszewski, szkoleniowiec „biało-czerwonych”. – To nie przypadek, że ostatnio trzykrotnie ograli Niemców, wygrali spotkanie z Rosjanami, nam również ciężko ich pokonać. My mamy jeszcze kilka rzeczy do poprawienia, ale do rozpoczęcia mistrzostw jeszcze trochę czasu zostało – uspokaja trener.

Polska – Belgia 0:3

(27:29; 21:25; 21:25)

Skład:

Polska: Fabian Drzyzga, Mateusz Jasiński, Maciej Krzywiecki, Bartosz Krzysiek, Karol Kłos, Łukasz Wiśniewski, Adam Swaczyna (libero) oraz Grzegorz Wójtowicz, Łukasz Wroński, Jan Król, Łukasz Polański

Poza oficjalnymi sparingami rezerwowi Polaków wraz z drugim składem Belgii rozegrali dwusetowy pojedynek. Górą byli „biało-czerwoni” pokonując młodych Belgów 2:0. Jutro w czasie treningu również zostanie rozegrany podobny mecz.

źródło: reprezentacja.net