Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kto będzie nowym trenerem Bułgarów?

Kto będzie nowym trenerem Bułgarów?

Podobnym do reprezentacji Polski torem, zmierza drużyna narodowa Bułgarii. Bułgarzy odpadli w ćwierćfinale IO, przegrywając 1:3 z Rosjanami. Podobnie jak Orły Lozano, stanęli przed wyborem nowego szkoleniowca swojej reprezentacji.

Kontrakt z Martinem Stoewem wygasł wraz z ostatnim gwizdkiem ćwierćfinału w Pekinie. Sam szkoleniowiec zapytany o swoją przyszłość, powiedział jasno – Jeśli federacja przedstawi mi propozycję przedłużenia kontraktu, odmówię. Największy bułgarski portal sportowy przedstawił potencjalne kandydatury osób na stanowisko nowego trenera reprezentacji swojego kraju. Bułgarscy dziennikarze twierdzą, że wciąż są szanse aby Stoew pozostał na swoim stanowisku. Warunkiem jest jednak „oferta nie odrzucania” co najłatwiej interpretować jako znaczną podwyżkę finansową.

Na długo przed Igrzyskami mówiło się o trenerze mistrza Włoch, Radostinie Stojczewie. Jego współpraca z Matejem Kazijskim najpierw w Rosji, później w Italii przyniosła niewymierne efekty. Również bułgarscy kibice podchodzą z dużym entuzjazmem do kandydatury Stojczewa. Mimo kontraktu z Trento, który obowiązuje przez najbliższe dwa lata, prezydent włoskiego klubu, Diego Mosna wyraził akceptację na połączenie obu funkcji.Niektórzy dziennikarze pod lupę biorą również obecnego pomocnika Stoewa, Wladislawa Todorowa, który podczas tegorocznej Ligi Światowej zastępował Stoewa na stanowisku pierwszego trenera podczas dwumeczu z Finlandią. Todorow współpracuje z kadrą od czterech lat i perfekcyjnie poznał system pracy w reprezentacji.

Gdyby poszukać nowego szkoleniowca wśród obecnych i byłych zawodników, Bułgarzy wymieniają dwa nazwiska, Najdena Najdenowa i.. Plamena Konstantinowa. Najden Najdenow, były kapitan reprezentacji Bułgarii od nowego sezonu będzie szkoleniowcem Lewskiego Sofia. Mówi się o nim, że nikt tak jak on nie potrafi zmotywować zawodników do walki, posiada ogromną wolę wygrywania. W przeciągu ostatnich dziesięciu lat tylko dwukrotnie trenerzy kadry nie byli związani z Lewskim Sofia. Nazwisko Plamena Konstantinowa, w ostatnich tygodniach pojawiało się na wszystkich głównych stronach bułgarskich dzienników. Jak mówił sam zawodnik, po Igrzyskach w Pekinie kończy karierę reprezentacyjną, co Bułgarzy najchętniej wykorzystaliby zatrudniając go na stanowisku trenera.

Rozglądając się wśród trenerów bułgarskich klubów w grę wchodziły tylko dwa nazwiska. Aleksandar Popow doprowadził CSKA Sofia do mistrzostwa kraju i powrotu bułgarskiego klubu do rozgrywek Ligi Mistrzów. Przymierzano go do roli trenera Bułgarii już cztery lata temu, ale przegrał wtedy rywalizację z Martinem Stoewem. Drugim kandydatem byłby Sewerin Dimitrow, trener Lukoila Neftohimik, z którym w 2007 roku zdobył mistrzostwo kraju i puchar w 2008. Dimitrowowi zarzuca się jedynie brak międzynarodowego doświadczenia.

Obcokrajowiec? Nie wiadomo czy z przekory czy chęci nagłośnienia poszukiwań trenera, bułgarscy dziennikarzy umieścili przy opcji trenera z zagranicy zdjęcie… Raula Lozano. Jak podają w grę wchodziłby Dragan Nesic, Serb, który prowadzi obecnie żeńską ekipę Bułgarii. Wśród wolnych trenerów pojawiają się nazwiska Raula Lozano, który kończy współpracę z Polską, Steliana Moculescou, który nie poprowadzi już Niemców, i Bernardo Rezende, który po Igrzyskach ma przestać prowadzić ekipę Canharinios.

Jedno jest pewne, znając bułgarską mentalność, zanim ichniejsza federacja ogłosi oficjalne nazwisko nowego szkoleniowca, miejscowe gazety, portale i magazyny bez problemu znajdą przez najbliższe tygodnie temat do zapełnienia wolnych stron w swoich pismach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved