Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Kolejny krok Brazylii do obrony mistrzostwa olimpijskiego

IO: Kolejny krok Brazylii do obrony mistrzostwa olimpijskiego

Poukładana bardzo konsekwentna gra Włochów, pozwoliła im na zaskoczenie zespołu Brazylii i wygranie pierwszego seta półfinału igrzysk olimpijskich do 19. Potem sytuację opanowali obrońcy tytułu z Aten, i wygrali spotkanie 3:1.

Z walki w pierwszym secie zwycięsko wyszła reprezentacja Włoch. Mimo, że Brazylia dobrze zagrała w bloku (Giba, Andre), to jednak dzięki atakom Cisolli oraz Gavotto, to reprezentanci Italii cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii spotkania.

W drugim secie od początku prowadzenie objęła Brazylia. Dzięki skutecznej grze w obronie Brazylijczycy nie mieli większych problemów ze skończeniem kontrataków. Dobrze ze środka atakował również Andre Heller.

W trzecim secie Brazylii udało się wyrównać wynik meczu. Jedynym atakującym, z którym nie mogli sobie poradzić włoscy blokujący był Gavotto. Drużyna z Europy miała też duże problemy z przyjęciem, co skwapliwie wykorzystał przeciwnik. Na domiar złego środkowy reprezentacji Włoch, Luigi Mastrangelo, w tej partii spotkania doznał kontuzji kostki, co dodatkowo osłabiło drużynę z Włoch.

W ostatnim secie meczu od prowadzenie rozpoczęli Włosi (4:3). Brazylijczycy szybko jednak odrobili straty, doprowadzając do stanu 9:4. Siatkarze z Ameryki Południowej szczególnie dobrze spisywali się w bloku (Giba). Zaniepokojony trener Włoch postanowił dokonać zmian, wprowadzając do gry Marco Meoniego w miejsce Valerio Vermiglio oraz Hristo Zlatanova za Cisolę. Nie zmieniło to jednak obrazu gry Włochów, którzy ulegli Brazylii 22:25. Ostatni punkt dla Brazylijczyków zdobył Murilo.

Powiedzieli po meczu:

Bernardo Rezende (trener Brazylii): To był dla nas bardzo trudny mecz. Spotkanie było nerwowe i pełne emocji. Kiedy nie udało nam się wygrać tegorocznej Ligi Światowej byliśmy bardzo zdenerwowani i czuliśmy dużą presję. Dodatkowo bałem się, że zawodnicy zamiast skupiać się na danym meczu będą myśleć, co stanie się jeśli znowu przegrają. Teraz pozostał nam mecz z USA i na tym się koncentrujemy. Amerykanie grają w tym roku bardzo dobrze, wiec my musimy się zaprezentować jeszcze lepiej.

Andrea Anastasi (trener Włoch): Brazylijczycy zagrali po prostu lepiej, w związku z czym zasłużyli na wygraną. Teraz czeka nas mecz o brąz, przed którym musimy utrzymać maksymalną koncentrację.

Włochy – Brazylia 1:3

(25:19, 18:25, 21:25, 22:25)

Włochy: Mastrangelo (6), Gavotto (13), Vermiglio (2), Cisolla (15), Martino (7), Bovolenta (3), Paparoni (libero) oraz Meoni, Zlatanov (5), Fei (4) i Birarelli (8)

Brazylia: Marcelo, Andre Heller (12), Giba (17), Andre Nascimento (10), Gustavo (11), Dante (1), Sergio (libero) oraz Bruno Rezende (1), Fuchs i Murilo (9),