Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta czeka na oficjalne stanowisko Płomienia

Delecta czeka na oficjalne stanowisko Płomienia

Dziś na konferencji prasowej prezes Płomienia Paweł Kaczmarczyk ma ogłosić wycofanie zespołu. Wg Gazety Wyborczej klub nie znalazł sponsora, choć była już podobno firma ze Stanów Zjednoczonych, która podpisała nawet przedwstępną umowę w sprawie przejęcia klubu.

Najprawdopodobniej składem juniorskim od nowego sezonu Płomień zagra w czwartej lidze.

Siatkarze wierząO kłopotach sosnowickich siatkarzy pisano praktycznie od zakończenia rozgrywek ekstraklasy, z których Delecta po przegranych barażach spadła do I ligi. Spekulacje na temat powrotu bydgoszczan do Plusligi w mediach pojawiały się dość często. Mniej na ten temat mówili sami zainteresowani, choć nie ukrywali, że są zainteresowani sprawą. Częściej i bardziej z nadzieją wypowiadali się sami siatkarze po rozpoczęciu przygotowań. Jak choćby Piotr Lipiński przed pierwszym treningiem: – Wierzę, że wejdziemy na miejsce Płomienia Sosnowiec, nawet rozmawialiśmy o tym z chłopakami z szatni, że bardzo byśmy chcieli grać w elicie. I nie po to by spaść jak w poprzednim sezonie, tylko awansować do play off.

Bydgoszczanie mają dość mocny skład, pozyskali przede wszystkim byłych reprezentantów Polski – Lipińskiego i Grzegorza Kokocińskiego z Jadaru Radom, Artura Augustyna (mistrza świata juniorów) z Bayeru Wuppertal, a z Francji wrócił Stanisław Pieczonka.

Tymczasem z Płomienia odeszli praktycznie wszyscy zawodnicy i trener Mirosław Zawieracz, który poprowadzi Jadar. Jako ostatni kontrakt z francuskim Le Martigues podpisał Jakub Łomacz. W tej sytuacji logiczne wydaje się, że klubem, który mógłby zająć miejsce sosnowiczan jest Delecta.

Kandydat numer jeden

Wiem tyle, co też przeczytałem w internecie – mówił wczoraj „Pomorskiej” Piotr Sieńko, prezes „Delecty”. – Nie rozmawiam z prezesem Kaczmarczykiem, który już wiele mówił, wiele terminów wskazywał. Oczywiście, że jesteśmy zainteresowani grą w PlusLidze i jeśli zajdzie taka potrzeba, by skierować do władz ligi i PZPS jakieś pisma, to z pewnością to zrobimy. Nie sądzę, żeby zdecydowano się na ligę dziewięciozespołową, bo to nie będzie dobry wizerunek siatkówki. Zresztą sponsor czyli Plus GSM z pewnością nie chciałby takich rozgrywek. Czy jednak będzie baraż czy jakiś zespół zostanie zaproszony trudno mi powiedzieć. Na razie nie ma oficjalnych decyzji, co do Płomienia.

Bydgoska Delecta z pewnością personalnie jest w tej chwili najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia sosnowieckiego zespołu. Siatkarze do 27 bm. trenują na zgrupowaniu w Szczyrbskim Plesie, skąd pojadą prosto do Humennego na Słowacji na turniej z udziałem miejscowego Chemesu oraz dwóch zespołów, z Pragi i Brna.

*Autor – Jacek Drozdowski

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved