Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Zbigniew Lubiejewski: Brak reakcji Lozano to skandal

Zbigniew Lubiejewski: Brak reakcji Lozano to skandal

- Nie mogę przeboleć porażki naszych siatkarzy z Włochami. Brak wcześniejszych zmian w drużynie przez trenera Raula Lozano, uważam za skandal - twierdzi Zbigniew Lubiejewski, były siatkarz AZS Olsztyn, złoty medalista olimpijski z Montrealu.

Michał Koronowski: Nie tak miał zakończyć się mecz z Włochami?

Zbigniew Lubiejewski: Moim zdaniem niektórzy nasi siatkarze w pierwszych dwóch setach prezentowali się poniżej oczekiwań. Nie wiem, dlaczego trener Raul Lozano wystawił taką podstawową szóstkę zawodników. Jak można było trzymać na boisku środkowego Daniela Plińskiego, który przez dwa sety zaledwie raz zaatakował, a blokiem nawet nie dotknął piłki. Nie rozumiem, dlaczego Lozano nie dokonał wówczas zmian, które były przecież konieczne. Polacy spisywali się na boisku przyzwoicie, ale brak wcześniejszej reakcji naszego szkoleniowca, moim zdaniem, trzeba uznać za skandal. Uważam, że Marcin Wika i Marcin Możdżonek powinni grać od początku.Występ w tym pojedynku siatkarzy AZS Olsztyn, czyli Pawła Zagumnego i Marcina Możdżonka, był udany?

Po tym, co pokazał Możdżonek, to uważam, że przed nim wielka kariera. Natomiast Zagumny nie miał najlepszego meczu, widziałem wiele lepszych spotkań w jego wykonaniu. Nie obwiniałbym jednak rozgrywającego, bo poważne błędy popełnił dwa, wystawiając dwukrotnie na drugą linię do Michała Winiarskiego. A ten tych kluczowych momentów w tie-breaku nie potrafił skończyć. Te piłki należało posłać do Mariusza Wlazłego, który jest pewniejszym punktem zespołu.

Porażka z reprezentacją Włoch oznacza, że nadal będzie pan jedynym złotym olimpijczykiem w Olsztynie…

Znajomi składali mi już gratulacje, że czekałem na kolejny medal olsztynian przez 32 lata, to teraz brodę przedłużą mi na 36 lat. Naprawdę liczyłem na to, że nasi chłopcy wreszcie zdetronizują ten mój sukces. I była ku temu szansa, bo tworzyli fajną drużynę i grali ładną siatkówkę. Nie mogę jednak przeboleć tego meczu. Sebastian Świderski to dobry zawodnik, ma przebłyski, ale on już jest bliżej zakończenia kariery. W konfrontacji z Włochami kwalifikował się do wcześniejszej zmiany.

Autor: Michał Koronowski (Gazeta Wyborcza Olsztyn)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved