Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Stelmach, Świderek? – to bzdura!

Stelmach, Świderek? – to bzdura!

W ostatnich dniach media obiegają informacje o tym, kto obejmie reprezentacje siatkarzy i siatkarek. Jak poinformowano, PZPS kontaktował się w tej sprawie z Alojzym Świderkiem, który miałby prowadzić kadrę kobiet i Krzysztofem Stelmachem - rzekomym następcą Lozano.

To kompletna bzdura – poinformował bez ogródek portal SportoweFakty.pl Waldemar Wspaniały, szef Wydziału Szkolenia w PZPS. Powszechnie wiadomo, że po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie z pracy z polskimi kadrami siatkarek i siatkarzy zrezygnowali zagraniczni szkoleniowcy – Raul Lozano i Marco Bonitta. Bardzo szybko w mediach pojawiły się informacje o tym, kto mógłby ich zastąpić. Media poinformowały, że PZPS kontaktował się już w tej sprawie z ewentualnymi następcami. Raula Lozano miałby zastąpić Krzysztof Stelmach, a Marco Bonittę, dotychczasowy asystent w kadrze mężczyzn – Alojzy Świderek.

Nikt z nikim nie rozmawia. Żadne rozmowy z nikim się nie odbyły. Jak zwykle media wychodzą przed szereg – poinformował szef Wydziału Szkolenia PZPS, Waldemar Wspaniały. – Owszem… prezes Przedpełski wymienił nazwiska kilku osób, mówiąc, że po prostu są tacy ludzie i być może z grupy tych ludzi ktoś zostanie trenerem. Jednak informacje o tym, że ze Stelmachem i Świderkiem były prowadzone jakieś rozmowy, są nieprawdziwe. To bzdura! – dodał Wspaniały.Jak dowiedział się serwis SportoweFakty.pl wybór nowego szkoleniowca wcale nie musi być uzależniony od Mirosława Przedpełskiego i jego współpracowników, na co wskazywałyby dotychczasowe informacje, jakie do nas dopływały. W październiku bowiem odbędą się wybory w Polskim Związku Piłki Siatkowej i to nowy zarząd zadecyduje, kto poprowadzi polskie reprezentacje. – Do tego czasu nie ma potrzeby wybierać nowego trenera i nie musimy się spieszyć z tym wyborem – powiedział Waldemar Wspaniały.

Polscy siatkarze rozegrają we wrześniu baraże o awans do Mistrzostw Europy. Jak już wcześniej informowaliśmy naszą drużynę ma poprowadzić wtedy po raz ostatni Raul Lozano. Natomiast nazwiska nowych szkoleniowców zarówno żeńskiej, jak i męskiej reprezentacji poznamy najprawdopodobniej w październiku lub listopadzie.

* Autor tekstu: Michał Rudnik (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved