Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Piotr Gruszka: Coś się skończyło…

Piotr Gruszka: Coś się skończyło…

Polacy przegrali spotkanie fazy ćwierćfinałowej z Włochami 2:3 i tym samym zakończyli udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Reprezentacja trenera Raula Lozano zajmie miejsce 5-8, gdyż w turnieju siatkarskim nie gra się już o miejsca 5-8.

Nie wiem, co mam powiedzieć, jest mi bardzo przykro, bo nie tak to miało wyglądać, ale wiem też, że to nie jest koniec polskiej drużyny – powiedział kapitan reprezentacji Polski siatkarzy, Piotr Gruszka, po przegranym w tie-breaku meczu ćwierćfinałowym z drużyną narodową Włoch. – Przegraliśmy to spotkanie po ciężkiej i twardej walce, wyrównaliśmy stan pojedynku po przegranych dwóch pierwszych setach, dla mnie jest to bardzo przykre, zwłaszcza jak się ulega rywalowi po tak wyrównanym spotkaniu – kontynuował Piotr Gruszka.

Przeważnie zawsze w takim turnieju dopada zespół kryzys, czy to był dla Was taki dzień?

Może patrząc na pierwsze sety, były widoczne u nas przestoje, brak naszego dobrego rytmu, ale czy można zwalić to na jakiś kryzysowy moment, nie wiem, to już się stało i nie ma co do tego wracać. Włosi zagrali z nami wyśmienicie taktycznie – z tego właśnie słyną – i to oni zagrają w półfinale igrzysk, nie my, niestety. Obiecaliśmy sobie wszyscy walczyć do końca i ten cel zrealizowaliśmy, ale niestety… ostatecznie przegraliśmy i to jest dla nas teraz najgorsze. Odpadliśmy z turnieju olimpijskiego, coś się skończyło…