Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Siatkarki Stanów Zjednoczonych zagrają o złoto

IO: Siatkarki Stanów Zjednoczonych zagrają o złoto

Drużyna narodowa siatkarek Stanów Zjednoczonych, wyraźnie i w pięknym stylu pokonała 3:0 dobrze spisujące się w Pekinie Kubanki. Amerykanki w sobotę będą walczyć o złoty medal.

Ostatni raz siatkarki Stanów Zjednoczonych grały na Igrzyskach o złoty medal w Los Angeles w 1984 roku. Przegrały wtedy z Chinkami, które prowadziła wtedy „Jenny” Lang Ping, obecnie szkoleniowiec ekipy USA.

Zmobilizowane Amerykanki nie miały większych problemów z pokonaniem Kubanek 3:0. Jedynie w pierwszym secie pozwoliły rywalkom zdobyć 20 punktów. Partia ta rozpoczęła się od równej gry po obu stronach siatki. Dopiero przy stanie 11:11 na prowadzenie zaczęły wychodzić siatkarki z USA. Po świetnych atakach Tayyiba Haneef-Park bylo 14:11. Swojej koleżance pomagały skutecznie Danielle Scott-Arruda i Heather Bown. Amerykanki spokojnie prowadziły do końca kilkoma punktami, a po ataku Kim Willoughby wygrały 25:20.

W drugim secie Kubanki wyraźnie straciły swój rytm, podczas gdy Amerykanki grały rewelacyjnie. Postawiły wyraźny nacisk na trudną i mocną zagrywkę. Do tego Kubanki popełniały błędy własne. Dzięki czemu zawodniczki USA wygrały łatwo 25:16.

W trzecim secie Kubanki sprawiały wrażenie, że nie mają już wiary w zwycięstwo. Z kolei w ekipie ze Stanów świetnie grały Scott-Arruda i Logan Tom. Amerykanki szybko wyszły na prowadzenie 16:21. Od tego momentu do końca seta Kubankom udało się zdobyć zaledwie jeden punkt i ostatecznie przegrały 17:25.

Kuba – USA 0:3

(20:25, 16:25, 17:25)

Kuba: Ruiz (9 pkt.), Santos (6), Carrillo (8), Ramirez (7), Sanchez (3), Calderon (9) oraz Mesa (L), Ortiz, Carcaces (1), Barros

USA: Scott-Arruda (9), Haneef-Park (12), Bown (2), Glass (5), Ah Mow-Santos (1), Tom (11) oraz Davis (L), Berg, Willoughby (6)

„Jenny” Lang Ping, trener reprezentacji USA, powiedziała po meczu: Spodziewałam się trudniejszej gry. Sądzę, że dziewczyny zagrały świetnie. Siedząc na ławce nie miałam żadnych zmartwień.