Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gorąco od pracy, mroźno w kriokomorze

Gorąco od pracy, mroźno w kriokomorze

fot. archiwum

Dziesięć dni w Spale poszło już w zapomnienie. Zostają lekko obolałe mięśnie po przerzuceniu ton ciężarów oraz pewność, że podczas nowego sezonu siłowo i motorycznie siatkarki Pronaru-Zeto Astwa AZS Białystok będą bardzo mocne.

Zespół Pronaru-Zeto Astwa AZS Białystok wrócił w niedzielę ze zgrupowania. Komfortowy ośrodek w Spale zapewnił wszystkie konieczne warunki do budowania formy.

 

Praca 

Obyło się bez żadnych kontuzji. Zrealizowaliśmy cały plan, a ośrodka w Spale nie trzeba rekomendować – relacjonuje drugi trener Rafał Prus . – Mogliśmy ćwiczyć w siłowni, gdzie pracują reprezentanci Polski, a codziennie dziewczyny mroziły się w kriokomorze by się regenerować. Na koniec poćwiczyliśmy też trochę z piłkami, bo umówiliśmy sparing z Budowlanymi Łódź. Mecz był typowo kontrolny, zespół wystąpił w przeróżnych ustawieniach. Wynik – 3:1 dla nas, nie ma właściwie znaczenia – dodaje Prus.

 

Siatkarki miały wolną rękę w oglądaniu transmisji z igrzysk, które często zaczynały się wczesnym rankiem. Choć ich koleżanki z reprezentacji ostatecznie zawiodły, to nasze panie nie. Na treningi przychodziły wypoczęte.

 

Atmosfera

 

To były ważne dni szczególnie dla nowych siatkarek. Muszą zgrać się z nową drużyną nie tylko na boisku. Rafał Prus zapewnia, że ten proces przebiega bardzo dobrze. – Moim zdaniem o atmosferę w zespole możemy być spokojni. Nowe dziewczyny pokazują swoją postawą, jak poważnie podchodzą do swoich obowiązków. Widać, że wszyscy podążamy w tym samym kierunku – mówi drugi trener AZS.

 

Jeśli chodzi o dwójkę z południa, czyli Czeszkę Lucie Muhlsteinovą i Słowaczkę Kateriną Truchanovą , coraz lepiej rozumieją po polsku i… nie boją się mówić. Bariera językowa nie powinna być kłopotem.

 

Pierwszy cel

 

28 sierpnia w Rzeszowie nasze dziewczęta rozpoczną start w Akademickich Mistrzostwach Polski. Brązowy medal sprzed roku był porażką. – Nie będziemy się specjalnie przygotowywać na ten turniej, bo to zakłóciłoby nasz cykl. Wystartujemy "z biegu”, ale i tak nie ukrywamy, że interesuje nas tylko złoto – mówi Rafał Prus .

 

Na obozie nie było Eleny Hendzel . Nie wiadomo czy i w jakim klubie zagra w tym sezonie Białorusinka.

 

* Autor – Miłosz Karbowski

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved