Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Alberto Cisolla: Obawialiśmy się tego spotkania

Alberto Cisolla: Obawialiśmy się tego spotkania

- To było bardzo długie spotkanie, a przeciwko nam stanął niezwykle wymagający i godny gry w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich przeciwnik - tak podsumował ćwierćfinałową potyczkę z Polską kapitan reprezentacji Włoch, Alberto Cisolla.

Polska bardzo dobrze prezentowała się podczas meczów fazy grupowej, dlatego obawialiśmy się tego spotkania. Liczyliśmy się z tym, że nie będzie to łatwa i krótka przeprawa. Na tym poziomie rozgrywek, nikt nie odpuszcza. To, że prowadziliśmy 2:0 nie oznaczało, że Polacy się poddadzą.

Nie poczuliście się za szybko wygrani?

W siatkówce trzeba wygrać trzy sety, dlatego różnie mogło się to skończyć. W pierwszym secie zagraliśmy dokładnie tak, jak to założyliśmy, kontrolowaliśmy grę. W drugim przeciwnik popełnił kilka błędów w ważnych sytuacjach, wyszliśmy na prowadzenie 2:0. W trzecim secie w naszą grę wkradła się nerwowość, wtedy dla odmiany my popełniliśmy tych błędów za dużo. Sumując, liczy się zwycięstwo. To jest kwestia fundamentalna, bo jesteśmy w półfinale. Z pewnością jeszcze raz przestudiujemy spokojnie to spotkanie, omówimy błędy i opracujemy taktykę na następne.

Brazylia w półfinale…

Brazylia, to bardzo wymagająca drużyna. Musimy wyeliminować błędy, jakie popełnialiśmy w spotkaniu z Polską, zwłaszcza musimy poprawić zagrywkę. Jednak dziś będę się cieszył, że jesteśmy w strefie medalowej – dodał Alberto Cisolla.

* W Pekinie z siatkarzem rozmawiała Małgorzata Gotowiec (Sport, Reprezentacja.net, Magazyn Siatkówka)

źródło: reprezentacja.net