Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Wypowiedzi po meczu USA-Serbia

Wypowiedzi po meczu USA-Serbia

- Ten ćwierćfinał był prawdziwą bitwą. Gdy Serbowie mieli przewagę w grze, my staraliśmy się zachować spokój i czym prędzej odrobić straty - ocenił Hugh McCutcheon grę siatkarzy USA.

Po pierwszym przegranym secie byliśmy bardzo zdenerwowani, w drużynie czuło się duże napięcie – powiedział po zwycięskim meczu Riley Salmon. – Trener Hugh McCutcheon zalecił nam, abyśmy się uspokoili i zaczęli grać swoją grę. Tak naprawdę zaczęliśmy wypełniać te polecenia dopiero w czwartej partii, w tie-breaku to kontynuowaliśmy i pomogło nam zwyciężyć. Jestem bardzo zadowolony, ze to właśnie Serbia była naszym przeciwnikiem w ćwierćfinale. Jest to naprawdę dobra drużyna.

Zdawaliśmy sobie sprawę, ze czeka nas ciężki mecz – mówił amerykański szkoleniowiec Hugh McCutcheon. – W tym roku stawaliśmy naprzeciw Serbii już dwukrotnie, za pierwszym razem pokonali nas, za drugim to my schodziliśmy z parkietu w roli zwycięzcy, jednak po bardzo wyrównanym meczu. Dzisiaj ten ćwierćfinał był prawdziwą bitwą. Kiedy Serbowie mieli przewagę w grze, my staraliśmy się zachować spokój i czym prędzej odrobić straty. Zwycięstwo nad tak silnym zespołem jest wspaniałym osiągnięciem. Nie możemy jednak cieszyć się nim zbyt długo, ponieważ trzeba skupić się już na kolejnym przeciwniku. Mamy wiele szacunku dla reprezentacji Serbii, nie tylko ze względu na wysoki poziom ich gry, lecz także za walkę w tym spotkaniu.Na pytanie o trudne przeżycia ostatnich dni trener USA odparł, że w tej chwili cieszy się ze zwycięstwa swego zespołu i awansu do kolejnej fazy turnieju olimpijskiego. – Kiedy zajmuję się siatkówką, skupiam się na tym całkowicie – zaznaczył. – Jestem tu po to, aby prowadzić moich zawodników i wygrywać. Staram się odseparować od tego wszystkie inne części mojego życia.

Sądzę, że smutek po tym meczu będzie nam towarzyszył jeszcze długo – stwierdził trener reprezentacji Serbii Igor Kolaković. – Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa i awansu do półfinału. Drużyna USA grała doskonale w końcówkach, zwłaszcza w drugim i w piątym secie. Ponadto byli bardzo skoncentrowani.

Nasza gra wyglądała tak, jak tego pragnęliśmy. Na ćwierćfinał czekaliśmy od momentu, w którym zakwalifikowaliśmy się do Igrzysk Olimpijskich – mówił Kolaković. – Niestety rezultat tego meczu nie jest już zgodny z naszymi życzeniami. Mam nadzieję, że moja drużyna zapomni o tym jak najszybciej. Kilka następnych dni w Pekinie będzie dla nas bardzo trudnych.

Do Igrzysk Olimpijskich przygotowywaliśmy się przez całe lato, niestety dopadły nas kontuzje i musieliśmy się z tym pogodzić – powiedział kapitan „Plavich” Nikola Grbić. – Sądzę, że pokazaliśmy się z dobrej strony. W mojej karierze często widziałem mecze, gdzie jedna piłka decydowała o wyniku. Dzisiaj tę piłkę wykorzystała drużyna USA. W tym meczu prezentowali lepszą siatkówkę od naszego zespołu.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved