Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Sokół Mogilno rozpoczął przygotowania do sezonu

Sokół Mogilno rozpoczął przygotowania do sezonu

Siatkarki mogileńskiego Sokoła rozpoczęły przygotowania do sezonu ligowego 2008/2009. Zawodniczki wszystkich grup wiekowych, które przystąpią do rozgrywek, już trenują. Większość z nich przebywa teraz na obozach sportowych.

Najwcześniej przygotowania do sezonu ligowego rozpoczęła Marika Szambelan – utalentowana młodziczka (ur. 1994), która w dniach 4-14 sierpnia przebywała na obozie kadry wojewódzkiej juniorek w Białym Borze. Na tym samym zgrupowaniu przebywała też inna z mogileńskich siatkarek – Monika Kurowska (ur. 1995), która jednak w najbliższym sezonie reprezentować będzie barwy Pałacu Bydgoszcz.Tymczasem Marikę czeka teraz kolejny etap przygotowań do sezonu, którym jest obóz kadry juniorek i kadetek mogileńskiego klubu. Sokolanki w poniedziałek rozpoczęły zgrupowanie w Niechorzu, które potrwa do 26 sierpnia. Pod okiem trener Sławy Długokęckiej, trenują: młodziczka – Marika Szambelan, kadetki – Angelika Bartkowiak, Martyna Bierła, Katarzyna Biesiadzińska, Paulina Goślinowska, Magdalena Hajducka, Marietta Kasprzak, Martyna Kubiak, juniorki – Marcelina Markowska, Klaudia Szaban, Joanna Pawłowska oraz seniorka – Michalina Wojciechowska. Siatkarki przebywające nad morzem, w nadchodzącym sezonie stanowić będą o sile mogileńskich kadetek i juniorek. Większość z nich należeć będzie również do kadry III-ligowego zespołu seniorek Sokoła.

Po raz pierwszy w tym gronie wybraliśmy się na zgrupowanie. Główny nacisk kładę na przygotowanie motoryczne dziewcząt. Dlatego też moje podopieczne biegają po plaży – przed śniadaniem, po nim, także po południu i wieczorem – mówi trenerka Sokoła, Sława Długokęcka. – Do tej pory wszystkie zajęcia przeprowadziliśmy na powietrzu, dzisiaj po raz pierwszy mogliśmy poćwiczyć w hali. Pogoda nam odpowiada, więc humory dopisują. Dziewczęta imponują wielkim zapałem do ciężkiej pracy.

Na obozach przygotowawczych przebywają również pozostałe grupy młodzieżowe Sokoła. Trener Maciej Adamski od 11 sierpnia przebywa w Iławie z grupą siatkarek rocznika 1996, które trenują tam razem z młodymi zawodniczkami Jokera Świecie. Tymczasem od wczoraj na zgrupowaniu w Więcborku, trener Tomasz Wyzina ćwiczy z młodziczkami roczników 1994-1995. W pierwszej połowie sierpnia, na obozie sportowym w Mrzeżynie, przebywały również z trener Dorotą Łuczyszyn zawodniczki rocznika 1997.

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved