Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Piotr Gruszka: Razem walczyliśmy o zwycięstwo

Piotr Gruszka: Razem walczyliśmy o zwycięstwo

Wszystkim trudno jest pogodzić się z przegraną w spotkaniu z ekipą Włoch. Najbardziej przybici są nasi siatkarze. - Mieliśmy mniej szczęścia - mówił po meczu kapitan Polaków, Piotr Gruszka

Rywalizacja na tak wielkiej imprezie jak Igrzyska Olimpijskie jest zawsze okrutna. To spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie pod względem technicznym. Możliwe, że mieliśmy mniej szczęścia niż nasi rywale – powiedział po meczu kapitan reprezentacji Polski Piotr Gruszka. – Cała nasza drużyna jest ogromnie przybita faktem, że nie udało nam się awansować do półfinału. Reprezentacja Włoch pokazała w dzisiejszym meczu bardzo dobrą grę. Sadzę, że my również pokazaliśmy się z dobrej strony. Graliśmy zespołowo i razem walczyliśmy o zwycięstwo.

W pierwszym secie drużyna włoska grała bardzo dobrze w bloku oraz w obronie – ocenił trener reprezentacji Polski Raul Lozano. – My popełnialiśmy mnóstwo błędów, co uniemożliwiało nam zniwelowanie straty do rywala. Jestem bardzo zasmucony, jednak nie tym, co dzieje się teraz. Dzisiejszy mecz był bardzo podobny do naszego ostatniego spotkania z Rosją. Wtedy udało nam się wygrać. Tym razem zaprzepaściliśmy nasze szanse na zwycięstwo. Do walki z Włochami przygotowaliśmy się bardzo starannie pod względem taktycznym. Zawodnicy również dali z siebie wszystko, jednak niezależnie od tego wszystkiego wynik w grze zawsze jest sprawą otwartą.Przed dzisiejszym pojedynkiem zdawaliśmy sobie sprawę, że czeka nas bardzo ciężka walka – mówił kapitan „Azzurrich” Alberto Cisolla. – Podczas meczu mieliśmy wzloty i upadki, jednak w tie-breaku potrafiliśmy podnieść się i skutecznie zakończyć decydujące akcje. To był bardzo trudny mecz i musimy z niego wyciągnąć wnioski na przyszłość. W kolejnych meczach postaramy się poprawić naszą grę. Zaczynamy już myśleć o półfinale.

Każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do tego wspaniałego meczu – stwierdził włoski szkoleniowiec Andrea Anastasi. – Nauczyliśmy się bardzo wiele od naszych rywali. Wynik ostatniego seta 17:15 dowodzi, że Polska jest naprawdę silną drużyną. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że będziemy walczyć w półfinale i już w tej chwili zaczynamy przygotowywać się do piątkowej konfrontacji z Brazylią (zakładając, że Brazylijczycy w ćwierćfinale pokonają zespół Chin).

Sądzę, że unikanie prostych błędów i utrzymanie stałej, wysokiej formy jest o wiele ważniejsze, niż wprowadzanie jakichkolwiek ulepszeń w tym momencie – dodał Anastasi. – Brazylia jest najbardziej wszechstronnie grającą drużyną na świecie i przede wszystkim musimy konsekwentnie dążyć do pokonania tego zespołu.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved