Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Natalia Krawulska: Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra

Natalia Krawulska: Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra

Zespół siatkarek Budowlanych Toruń kontynuuje przygotowania do nowego sezonu. Po obozie w Murzasichlu zawodniczki ze sztabem trenerskim przeniosły się do Ciechocinka, aby w tamtejszym zdrowym klimacie doszlifować formę.

W roku ubiegłym zespół z Torunia bardzo udanie zadebiutował na parkietach pierwszoligowych. Podopieczne Ewy Openchowskiej po niezwykle udanym sezonie zajęły szóste miejsce, co można uznać za dużą niespodziankę. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i w tym roku działacze postanowili wzmocnić kadrę zespołu, aby ten mógł walczyć o coraz wyższe miejsca na zapleczu ekstraklasy. Do Torunia przyszły zawodniczki z doświadczeniem pierwszoligowym: Judyta Szulc i Zuzanna Matusova z Bełchatowa, Sandra Cabańska z Legionowa i Natalia Krawulska z Chorzowa. Zespół opuściły Malwina Konkolewska, Patrycja Polak, Aleksandra Marchlewska, Magdalena Mordaka i Ewa Kamińska.

Torunianki przygotowania rozpoczęły od obozu w górach – Byłyśmy na obozie przygotowawczym, w Murzasichlu. Tam sztab trenerski stawiał na wytrzymałość i siłę – powiedziała w rozmowie z nami nowa przyjmująca Budowlnych, Natalia Krawulska. – Teraz przenosimy się do Ciechocinka i tam będziemy przygotowywać się do sezonu – dodałaDziałacze toruńskiego klubu ściągnęli kilka utalentowanych zawodniczek, a co za tym idzie podwyższyli poprzeczkę swoim siatkarkom i kadrze trenerskiej – Zarząd chciałby abyśmy zadomowiły się już na stałe w czubie tabeli ligowej (1-4). Będziemy bardzo się starać by osiągnąć wyznaczony cel – powiedziała Krawulska

Nowa zawodniczka Budowlanych, która przeszła do Torunia z Sokoła Chorzów jest bardzo zadowolona, z klimatu jaki panuje w zespole – Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Każda z nas chce włożyć jak najwięcej do drużyny. Dziewczyny są bardzo miłe i sympatyczne, a obsada trenerska bardzo wymagająca – dodała.


Pierwsze mecze kontrolne torunianki mają już za sobą. W Murzasichlu Budowlane rozegrały dwa spotkanie z Chemikiem Jużnyj.

Z drużyną z Ukrainy graliśmy już rok temu i na tej podstawie mogę przyznać, że są mocniejsze. Tak, jak my. Myślę, że nasz skład jest o pułap silniejszy niż w poprzednim sezonie i to widać na parkiecie – stwierdziła Ewa Openchowska, pierwszy trener Budowlanych, po pierwszym meczu rozegranym w ubiegłą środę.

Spotkanie było bardzo wyrównane (wygrała drużyna z Ukrainy w tie-breaku), a sztab szkoleniowy toruńskiego pierwszoligowca potraktował je jako kolejny etap poznawania możliwości nowych zawodniczek.

Ustawialiśmy drużynę w różny sposób. Rozgrywające grały po całym secie, na zmianę. Mamy trzy środkowe: Matuszową, Wiśniewską i Liss, a pozostałe zawodniczki mogą grać na różnych pozycjach – przyznaje z zadowoleniem Ewa Openchowska, gdyż możliwości manewrowania ustawieniami zespołu są spore.

W środę Patrycja Kowalska grała na pozycji atakującej i środkowej, a Maja Soja jako przyjmująca i atakująca. Na parkiecie zabrakło jedynie Sandry Cabańskiej, która narzekała na uraz stawu skokowego.

Dzień później torunianki rozegrały mecz rewanżowy z ekipą Chemika, a na parkiecie pojawiły się już wszystkie zawodniczki, z Cabańską włącznie.

Spotkanie (rozegrano cztery sety) ponownie było wyrównane, ale tym razem zwyciężyły Budowlane 4:0. Z obozu przygotowawczego w Murzasichlu drużyna powróciła w ubiegły piątek.

Kolejne sparingi torunianki rozegrają podczas turniejów w Słupsku (27-29 sierpnia) oraz Toruniu (12-14 września).

Budowlani Toruń – Chemik Jużnyj 2:3

(25:20, 26:28, 25:23, 27:25, 13:15)

Budowlani Toruń – Chemik Jużnyj 4:0

(25:18, 32:30, 25:20, 25:23)

Budowlani: J. Szulc, Z. Matusowa, M. Liss, N. Krawulska, A. Sikorska, M. Januszewska (libero) oraz K. Filipowicz, M. Wiśniewska, P. Kowalska, S. Cabańska (tylko w drugim meczu)

źródło: inf. własna, Nowości

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved