Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Rosjanie w półfinale

IO: Rosjanie w półfinale

Rosjanie jako pierwsi awansowali do półfinałów igrzysk w Pekinie. Sborna pokonała w ćwierćfinale Bułgarię 3:1 i w półfinale spotka się ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Serbią oraz USA.

Pierwszy set, pierwszego ćwierćfinałowego spotkania rozpoczął się od wyrównanej walki. Bułgarzy schodzili na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:7, a tuż po niej kolejny punkt z kontrataku zdobył Matej Kazijski. Rosjanie wyrównali na 11:11 po dobrej grze na siatce Aleksandra Wolkowa. Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 19:18 dla Bułgarii, gdy najpierw błąd Rosjan a później blok Plamena Konstantinowa dały Bułgarom prowadzenie 21:18. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:20 na korzyść zespołu z Bałkanów.

Rosjanie zwarli szyki rozpoczynając drugą odsłonę od prowadzenia 2:0 po atakach Kosariewa i Michaljowa. Gdy jednak wspomniany Kosariew pomylił się w ataku, Bułgarzy doprowadzili do remisu 3:3. Rosjanie zaczęli odjeżdżać z wynikiem od stanu 10:8. Gdy na tablicy pojawił się wynik 12:9 o czas poprosił Martin Stoew. Obraz gry się nie zmienił. Rosjanie grali dużo lepiej prowadząc 16:12 i 20:15. W końcówce żółtą kartkę zobaczył Martin Stoew a Bułgarzy kompletnie stracili koncentrację, ulegając 25:16.

Trzeci set ponownie lepiej zaczęli Rosjanie obejmując prowadzenie 5:3 po błędzie w ataku Nikolowa. Tuż po pierwszej przerwie technicznej Rosjanie po skutecznym ataku Bjerezko wyszli na prowadzenie 9:5 a na drugi czas schodzili tak jak w drugiej partii prowadząc 16:12. Bułgarzy doprowadzili co prawda do remisu 17:17, ale wystarczył dobry blok Michaljowa by Rosjanie ponownie prowadzili dwoma punktami 19:17. Gdy Sborna doprowadziła do piłki setowej przy stanie 24:19, Bułgarom udało się obronić trzy setbol`e, ostatecznie przegrali dopiero 25:22 po ataku Michaljowa.

Ostatnia odsłona rozpoczęła się dobrze dla Bułgarów, który zaczęli od prowadzenia 2:0 po atakach Mateja Kazijskiego. Szybko Rosjanie doprowadzili do remisu 3:3 i schodzili na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:7. Jeden punkt przewagi Rosjan utrzymywał się również przy drugiej przerwie technicznej a po asie serwisowym Aleksadra Wolkowa Rosjanie wyszli na prowadzenie 17:15. Gdy wydawało się że kibiców czeka zacięta końcówka, ponieważ Bułgarzy zdołali wyrównać na 20:22, Sborna zaczęła grać blokiem. Przy stanie 22:20 na siatce Wlado Nikolowa zatrzymał Semen Poltawski i set zakończył się wynikiem 25:21 dla Rosji, a w meczu 3:1.

Najlepszym zawodnikiem po rosyjskiej stronie był Maksim Michaljow, który zdobył 17 punktów. W ekipie z Bułgarii najwięcej, 24 punkty zapisał na koncie zespołu Matej Kazijski.

Bułgaria – Rosja 1:3

(25:20, 16:25, 22:25, 21:25)

Bułgaria: Ivanov (6 pkt.), Tsvetavov (3), Zhekov (4), Kaziyski (24), Nikolov (16), Konstantinov (7) oraz Salparov (L), Yordanov, Gaydarski, Aleksiev, Tassev

Rosja: Kosarev (4), Grankin (2), Tetyukhin (13), Volkov (11), Mikhaylov (17), Kuleshov (9) oraz Verbov (L), Poltavski (4), Berezhko (9)