Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Amerykańsko – brazylijski finał

IO: Amerykańsko – brazylijski finał

Amerykanie Rogers/Dalhausser i Brazylijczycy Marcio Araujo/Fabio Luiz zagrają o złoty medal turnieju siatkówki plażowej mężczyzn Igrzysk Olimpisjkich w Pekinie. O brąz rywalizować będą pary Geor/Gia oraz Ricardo/Emanuel.

W pierwszym półfinale zamierzyły się pary Rogers/Dalhausser ze Stanów Zjednoczonych oraz Geor/Gia, czyli Brazylijczycy reprezentujący Gruzję. Rozstawieni z numerem trzecim Amerykanie potrzebowali jedynie 42 minut, aby pokonać rywali 2:0. W pierwszym secie błyskawicznie zdobyli wysokie prowadzenie – po bloku Dalhaussera było 6:1. Amerykanie nie tylko świetnie grali w bloku, ale także skutecznie punktowali w ataku. Po akcji Rogersa prowadzili już 13:3. Reprezentanci Gruzji nie mogli znaleźć sposobu na grę rywali i dosyć gładko przegrali 11:21.

W drugim secie para Rogers/Dalhausser błyskawicznie wyszła na prowadzenie 4:0. Na cztery kolejne punkty Amerykanów, rywale zdobyli tylko dwa. Było zatem 8:2. W połowie seta, po dwóch błędach siatkarzy z USA, Geor i Gia tracili do rywali osiem punktów. Było to jednak bardzo dużo, jak na ten etap meczu. Seta zakończył blok Philipa Dalhausera i Amerykanie wygrali 21:13.Rogers/Dalhausser – Geor/Gia 2:0

(21:11, 21:13)

W drugim półfinale zmierzyły się dwa ekipy z Brazylii – Ricardo/Emanuel (numer 3. w turnieju) oraz Marcio Araujo/Fabio Luiz (numer 4.). Pierwszego seta zdecydowanie pewniej zaczęli Marcio Araujo i Fabio Luiz, od prowadzenia 7:3. Po błędzie na zagrywce Ricardo rywale prowadzili już 12:7. Dopiero od stanu 18:15 Ricardo i Emanuel zaczęli odrabiać straty. Po ataku Ricardo doprowadzili do remisu po 20. Wystarczył jednak udany atak Fabio Luiza, a następnie błąd w ataku Ricardo, aby para Marcio Araujo/Fabio Luiz wygrała seta 22:20.

W drugim secie od początku mogliśmy oglądać wyrównaną walkę po obu stronach siatki. Dopiero po kilku minutach na prowadzenie 7:5 wyszli Marcio Araujo i Fabio Luiz. Ricardo i Emanuel przez dłuższy czas tracili do rywali dwa punkty, które jednak wciąż mieli szansę odrobić. Jednak po ataku Marcio Araujo jego zespół prowadził 17:13. W końcówce, po ataku Emanuela, wyżej rozstawieni Brazylijczycy ponownie zbliżyli się do przeciwników na dwa punkty. Wtedy jednak mocno zmobilizowali się Marcio Araujo i Fabio Luiz i ostatecznie wygrali 21:18.

Ricardo/Emanuel – Marcio Araujo/Fabio Luiz 0:2

(20:22, 18:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved