Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: SPS rozpoczął treningi

II liga: SPS rozpoczął treningi

Zawodniczki drugoligowego SPS-u Częstochowa rozpoczęły przygotowania do kolejnego sezonu 2008/09. W tej drużynie nastąpiła rewolucja kadrowa. Ze składu, który walczył w rozgrywkach pierwszej ligi, zostały tylko cztery siatkarki.

Po spadku z pierwszej ligi z SPS Politechniki zawodniczki odchodziły jedna za drugą. Pozostały jedynie środkowe: Urszula Jędrys Szynkiel i Joanna Kowalska, atakująca Marzena Nieczyporowska i libero Marta Kędzia.

Dużo mówiło się o tym, że w nowym sezonie może wspomóc studentki Politechniki także doświadczona Aleksandra Król, jednak koniec końcem ta siatkarka wybrała pierwszoligowy AZS Ostrowiec.Na miarę środków finansowych staraliśmy się pozyskać nowe zawodniczki – mówi dyrektor sportowy klubu Janusz Majkusiak. – Kadrę uzupełniły też nasze wychowanki, grające przed sezonem w rozgrywkach juniorek. Oczywiście skład nie jest jeszcze zamknięty. Liczymy na to, że może jeszcze jakaś siatkarka będzie chciała do nas dołączyć.

Nowymi twarzami w SPS-ie będą Jolanta Kudzia, Aleksandra Stachowicz, Magdalena Grabarczyk, Anna Antos i Beata Korecka. Kudzia w minionym sezonie grała w trzecioligowym zespole MTS Myszków jako atakująca. Antos i Korecka trafiły do Częstochowy z Głogowa. Zarówno jedna, jaki i druga grały na środku. Nową rozgrywającą w akademickich barwach będzie Aleksandra Stachowicz, która do zespołu Politechniki trafiła z PLKS Pszczyna. Grabarczyk jest uniwersalną zawodniczką, w minionym sezonie grała w Starcie Łódź.

Do pierwszoligowej kadry dołączone zostały wyróżniające się juniorki: Anna Kokoszczyk, Monika Woźnica, Marta Owusu, Magdalena Bernacka, Aneta Stawowicz i Karolina Tysarczyk. Obowiązki pierwszego trenera pełnić będzie ponownie Andrzej Solski, drugim szkoleniowcem, odpowiedzialnym jednocześnie za pracę z młodzieżą będzie Jakub Kuziorowicz, trenerem odnowy biologicznej Olga Romaniv.

Częstochowianki pierwszy etap przygotowań do sezonu mają już za sobą. Na początku sierpnia przebywały w Wiśle, gdzie udało im się rozegrać pierwszy mecz sparingowy z PLKS Pszczyna. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Teraz drużyna będzie przygotowywać się w Częstochowie – dodaje Majkusiak. – Na początku września jedziemy do Jawora na turniej, który to pokaże na co nas będzie stać.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved