Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Centrostal Bydgoszcz wraca z obozu w Zakopanem

Centrostal Bydgoszcz wraca z obozu w Zakopanem

fot. archiwum

W środę, z pierwszego obozu szkoleniowego w Zakopanem, powracają do Bydgoszczy siatkarki Centrostalu. Trzynaście zawodniczek pod okiem trenerów oraz masażysty "ładowało akumulatory” - między innymi częstymi wyprawami w góry.

Bydgoszczanki mieszkały w Centralnym Ośrodku Sportu razem z kadrą… czeskich skoczków narciarskich, polskimi bokserami oraz toruńskim zespołem koszykarek Nova Trading. W COS do dyspozycji miały salę gimnastyczną, saunę, basen i siłownię. Korzystały także z zabiegów odnowy biologicznej: krioterapii, hydroterapii, elektroterapii i oczyszczania krwi. W ciągu 10 dni siatkarki zaliczyły także cztery wyjścia w góry zdobywając Nosal, Kasprowy Wierch, Sarnią Skałę i Czarny Staw.

 

Zrealizowaliśmy cały plan przygotowań na ten obóz – mówił wczoraj trener Piotr Makowski . – Pogoda nam dopisała, tylko w niedzielę padał deszcz, ale to jest z reguły wolny dzień i specjalnie nie pokrzyżował nam żadnych planów. Pierwsze "ładowanie akumulatorów” przebiegło więc bez żadnych zakłóceń. Po powrocie dziewczyny dostaną cztery dni wolnego i w poniedziałek spotkamy się na zajęciach w Bydgoszczy. Potrwają one tylko 5 dni, bo w następną sobotę jedziemy na drugi obóz do Cetniewa, gdzie również będziemy korzystać z bazy Centralnego Ośrodka Sportowego. 

Zielińska trenuje

 

Małe zamieszanie zrobiło się wokół Kingi Zielińskiej . W poprzednim sezonie siatkarka grała w AZS AWF Poznań i początkowo zadeklarowała chęć gry w Stali Mielec. Trenuje jednak od początku przygotowań z Centrostalem, a działacze mieleccy twierdzą, że mają podpisany kontrakt i grozili nawet zawieszeniem zawodniczki. Okazało się jednak, czego Kinga nie była świadoma, że jej macierzystym klubem pozostaje cały czas Lublin, z którego trafiła do SMS-u Sosnowiec (była reprezentantką Polski juniorek), a potem do AZS Poznań.

 

Zawodniczka rzeczywiście rozmawiała ze Stalą, ale zgodę macierzystego klubu ma Centrostal i wszystko wskazuje na to, że będzie grała w Bydgoszczy.

 

Trener ze Świecia

 

Andrzej Nadolny , dotychczasowy trener Jokera Świecie będzie od nowego sezonu pierwszym szkoleniowcem II-ligowego Pałacu II Wyższej Szkoły Gospodarki Bydgoszcz. Współpracować z nim będzie Rafał Gąsior , który prowadził zespół, a teraz jest asystentem Makowskiego.

 

Siatkarki przebywają na obozie w Tleniu. Rozgrywki II ligi rozpoczną się 27 września wyjazdowym meczem z SMS Police, a w Bydgoszczy zagrają 4 października z ChTPS Chodzież.

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved