Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Janosik w Gwardii Wrocław

Janosik w Gwardii Wrocław

Miał być młody Bułgar Aleksandr Simeonov, a jest trochę starszy Janosik. Josef Janosik. To rozgrywający ze Słowacji, który będzie najpewniej - wespół z Mariuszem Dutkiewiczem - dzielił i rządził pod wrocławską siatką.

Jeszcze dwa tygodnie temu menedżer Andrzej Grzyb mówił , że niebawem na Krupniczą przyjedzie Simeonov. Ten się jednak na polską I ligę wypiął, wybierając koniec końców Lewskiego Sofia – co tu dużo mówić, zespół z wyższej półki. Zaczęły się więc poszukiwania nowego mózgu drużyny. Do wzięcia był 29-letni Janosik (190 cm), który miniony sezon spędził w II lidze francuskiej. A noc z niedzieli na poniedziałek już we wrocławskim hotelu Wodnik. W poniedziałek rano pojechał z zespołem na tygodniowy obóz do Milicza. – Po jednym treningu trudno cokolwiek o Janosiku powiedzieć. Przed rokiem był już w Polsce, na testach w Sosnowcu – zaznacza trener gwardzistów Maciej Jarosz.

Dodajmy, że ostatecznie miejsca w Płomieniu dla Słowaka zabrakło. Trener Mirosław Zawieracz wolał jego rodaka, reprezentanta tego kraju, Michala Masnego. Trzeba powiedzieć, że Masny się sprawdził, a Płomień utrzymał w ekstralidze. W nowym sezonie zawodnik będzie już jednak występował w barwach ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle.

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved