Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Nie podłożymy się Rosjanom

IO: Nie podłożymy się Rosjanom

Z niezadowoleniem Bułgarzy przyjęli wyniki losowania ćwierćfinałów Igrzysk Olimpijskich. W walce o najlepszą czwórkę turnieju na drodze zespołu z Bałkanów staną bowiem Rosjanie, brązowi medaliści ostatniej Ligi Światowej.

Gwiazda zespołu Matej Kazijski powiedział co prawda po losowaniu, że Rosjanie nie są niepokonani, ale mówi się w bułgarskich mediach o lekkim niepokoju w ekipie Martina Stoewa. – Cieszy nas, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Myślę, że z Wenezuelą pokazaliśmy wreszcie grę, która nas zadowala. Jesteśmy już w komplecie. Rosja jest silnym zespołem, ale nie jest niepokonana – mówił Matej Kazijski.

Kapitan bułgarskiej drużyny, który wrócił do zespołu po aferze związanej ze stosowaniem dopingu, Plamen Konstantinow wie, że w meczu z Rosjanami będzie liczyła się każda piłka wygrana przez jego zespół. – Zawsze gramy bardzo wyrównane mecze z Rosją. Gdy udaje nam się ich pokonać, mecze są zawsze zacięte i pełne dramaturgii. Gdy oni pokonują nas czynią to zazwyczaj w dość łatwy sposób. Mam nadzieję, że jutro sprawdzi się ten pierwszy scenariusz. Konstantinow przyznał, że jego zespół odda na boisku całe zdrowie i serce aby pokonac rywali. – Najważniejsze jest zwycięstwo, nie ważne w jakim stylu. Wszyscy wiemy, że nie będzie łatwo, ale w ćwierćfinale Igrzysk nigdy nie będzie łatwego meczu. Nie możemy dopuścić, żeby Rosjanie przejęli inicjatywę. Każdy punkt będzie decydujący.Trener Bułgarów, Martin Stoew zapewnił, że jego drużyna nie położy się przez Rosją w oczekiwaniu na kolejne ciosy. – Fakt, że dotarliśmy do ćwierćfinału zwiastuje, że łatwi rywale się skończyli – powiedział Stoew. – Rosjanie mają kilku graczy klasy światowej, ale na pewno się nie poddamy. W zeszłym roku ich pokonaliśmy i to w bardzo ważnym meczu, który dał nam bilet do Pekinu – przypomniał szkoleniowiec. Ostatnio podczas Pucharu Świata Bułgarzy wygrali z Rosjanami w najważniejszym meczu turnieju. – Jutro będę mógł liczyć na cały mój zespół, wcześniej mieliśmy problemy z przyjmującymi, ale teraz już jest dobrze.

Mecz z Rosjanami będzie pierwszą potyczką ćwierćfinałową. Oba zespoły spotkają się o 4 rano polskiego czasu. Po nich na parkiet wybiegną reprezentacje Polski i Włoch.

* Tłumaczenie Anna Więcek – Świat Siatkówki

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved