Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Faworytki zagrają o złoty medal na plaży

IO: Faworytki zagrają o złoty medal na plaży

Chinki Tian Jia/Wang i Amerykanki Walsh/May-Treanor będą grały o złoty medal olimpijski w turnieju siatkówki plażowej kobiet. Od początku te dwie ekipy były faworytkami tegorocznych Igrzysk w Pekinie.

W pierwszym półfinale zagrały Brazylijki – Talita i Renata oraz Amerykanki – Walsh/May-Treanor. Rozstawione z numerem drugim siatkarki z USA nie miały żadnych problemów z pokonaniem rywalek z Brazylii. W pierwszym secie bardzo szybko Amerykanki wyszły na prowadzenie 5:1 po asie serwisowym Kerri Walsh. Dodatkowo błędy popełniały Brazylijki, co pozwalało przeciwniczkom na utrzymywane wysokiej przewagi. Blok Walsh na Talicie dał Amerykankom prowadzenie 14:6. Brazylijki próbowały powalczyć i zmniejszyć straty punktowe, jednak pojedyncze wygrane akcje zbyt dużo im nie dały. Ostatecznie Amerykanki wygrały 21:12 po skutecznym ataku Misty May-Treanor.

W drugim secie od początku mocno do walki ruszyły Talita i Renata. Wyrównana walka trwała do stanu 10:10. Potem stopniowo na prowadzenie zaczęły wychodzić siatkarki ze Stanów Zjednoczonych. Po błędzie Tality było 13:11, zaś chwilę później świetnie zaatakowała Misty May-Treanor i Amerykanki prowadziły 16:12. Kolejne trzy akcje przyniosły punkty tylko Amerykankom, które na luzie dokończyły seta, wygrywając 21:14.Przypomnijmy, że Kerri Walsh i Misty May-Treanor to złote medalistki Igrzysk Olimpijskich z Aten. Amerykanki bronią zatem tytułu, który wywalczyły w 2004 roku po wygranej 2:0 z Adrianą Behar i Sheldą.

Talita/Renata – Walsh/May-Treanor 0:2

(12:21, 14:21)

W drugim półfinale zmierzyły się ze sobą dwie pary z Chin – Tian Jia/Wang oraz Xue/Zhang Xi. Dwa pierwsze sety były niezwykle wyrównane i pokazały, że siatkarki z Chin nie odpuszczają nigdy do samego końca. Pierwsza partia rozpoczęła się od wyrównanej walki w punkt za punkt. W zasadzie dopiero po ataku Zhang na prowadzenie 13:10 wyszła para Xue/Zhang Xi. Rozstawione z numerem 4. Chinki próbowały utrzymać to minimalne prowadzenie. W końcówce rywalki Tian Jia i Wang pokazały swoje doświadczenie i doprowadziły do remisu, a o wygranej miała przesądzić gra na przewagi. Tu więcej zimnej krwi zachowały Xue/Zhang Xi i po asie serwisowym Zhang Xi wygrały 24:22.

Po emocjach w pierwszej partii jeszcze więcej nerwów można było zobaczyć w drugim secie. Świetnie rozpoczęły seta Tian Jia i Wang. Po bloku Wang prowadziły wysoko 8:3. Dopiero atak Xue doprowadził do remisu po 12. Od tego momentu obie pary grały punkt za punkt i ponownie musiały walczyć na przewagi. Tym razem lepsze okazały się, rozstawione z numerem jeden, Tian Jia i Wang, które wygrały po ciężkim boju 29:27.

W tie-breaku obie ekipy walczyły równo do stanu 5:5. Po skutecznym ataku Tian Jia faworytki wyszły na prowadzenie 9:6. Tian Jia i Wang doskonale wykorzystały przewagę, a do tego dołożyły kolejne punkty. W końcówce Wang zaserwowała asa, a chwilę później świetnie zaatakowała i jej zespół wygrał 15:8.

Tian Jia/Wang – Xue/Zhang Xi 2:1

(22:24, 29:27, 15:8)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved