Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dwaj nowi siatkarze z Fartem w Malborku

Dwaj nowi siatkarze z Fartem w Malborku

fot. archiwum

Drugoligowi siatkarze Farta Kielce rozpoczęli w Malborku drugi obóz przed sezonem. Na nim trener Dariusz Daszkiewicz będzie sprawdzał dwóch przyjmujących Włocha Valerio Savio i Marcina Golonkę.

Siatkarz z Italii ma 29 lat, 196 cm wzrostu, występował dotąd w II lidze włoskiej (czyli de facto trzeciej). Golonka jest znacznie lepiej znany. Mierzący 199 cm zawodnik Czarnych Połaniec większe sukcesy odnosił dotąd na plaży – jest aktualnym brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów. – Kończy grę w tej kategorii wiekowej i ma się określić czy wybiera grę w hali czy na plaży – informuje Jacek Sęk , prezes Świętokrzyskiego ZPS.

 

Razem z tą dwójką trener Farta ma na zgrupowaniu w Malborku (kielczanie korzystają z obiektów tamtejszego Gimnazjum nr 3) do dyspozycji jedenastu zawodników. Po przedłużonym urlopie do zespołu dołączył też nieobecny na pierwszym obozie w Mąchocicach Scholasterii atakujący Sławomir Jungiewicz . – Szkoda tylko, że nie pracowaliśmy tam w pełnym składzie. Mieliśmy bardzo dobre warunki i ci, którzy tam byli będą mieli z tego spory pożytek – podkreśla Daszkiewicz . 

Obóz w Malborku rozpoczął się wczoraj wieczorem od gry w… piłkę nożną. Ale dalej tak lekko już nie będzie. – Planujemy zajęcia dwa razy dziennie po 2,5 – 3 godziny. Będziemy kontynuować pracę na siłowni, ale więcej czasu niż na treningach pod Kielcami spędzimy w hali, koncentrując się na technice – opowiada trener kielczan. Seniorzy kieleckiego klubu nie zagrają tam pierwotnie planowanego pierwszego przed sezonem sparingu, bo zespół Pruszcza Gdańskiego nie dojechał. Z Treflem Sopot i Jurandem Malbork sprawdzą się za to juniorzy (wzmocnieni młodzieżą z będącego na obozie Salosu Kielce).

 

Fart wraca do Kielc 28 sierpnia po porannych zajęciach na siłowni.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved