Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Metoda na Rosjan: Piłką w twarz

Metoda na Rosjan: Piłką w twarz

Rosyjscy siatkarze niespecjalnie lubią się z polskimi. To wiemy już od wielu lat. Spotkania tych zespołów są zwykle pełne emocji, nie tylko tych pozytywnych. Rosjanie o Polakach mają nienajlepsze zdanie.

„Z kim jak z kim, ale z Polaczkami zawsze wygramy” – myślą sobie i kiedy w meczu z biało-czerwonymi prowadzą, na ich twarzach widać tylko drwiące uśmieszki. Ale tym razem Polacy skutecznie zmazali te uśmieszki.

Choć początek meczu zwiastował pogrom i wyraźne zwycięstwo Rosji, potem mecz zrobił się wyrównany i zakończył zwycięstwem Polski 3:2. To kolejne ważne zwycięstwo naszych siatkarzy nad Rosją w ostatnich kilku latach, poprzednio pokonaliśmy „Sborną” na mistrzostwach świata 2006.

Potężne ciosy w ataku Mariusza Wlazłego czy Marcina Wiki, dobra gra blokiem i w obronie, zatrzymały pewnych siebie Rosjan. Ale nie tylko. W kilku akcjach siatkarze trenera Władimira Alekny otrzymali silne uderzenia piłką w twarz. Najbardziej nieprzyjemne dla siatkarza. Najpierw, w trzecim secie, Paweł Zagumny zablokował niezwykle mocny atak Semena Połtawskiego – piłka odbiła się od rąk naszego rozgrywającego i z dużą siłą trafiła w twarz Jurija Bierieżkę, próbującego asekurować Połtawskiego. Rosjanin oszołomiony padł na boisko i musiał zostać zmieniony. W czwartym secie atak Michała Winiarskiego twarzą obronił Aleksiej Kuleszow. Nie dziwne, że po takich ciosach siatkarze „Sbornej” w tie-breaku nie mieli już tyle chęci do gry, co biało-czerwoni.

źródło: wp.pl