Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Marian Kardas: Trochę dramatyzmu było

Marian Kardas: Trochę dramatyzmu było

Polscy siatkarze na zakończenie fazy grupowej wygrali z Rosjanami 3:2. Przegrywając ze Sborną stosunkiem setów zajęli w grupie 3. miejsce. Jak powiedział Marian Kardas, z kimkolwiek zagramy w ćwierćfinale, trzeba wygrać.

Marian Kardas: Mecz był dramatyczny. Te cztery sety były na przewagi, więc trochę dramatyzmu było. Cały zespół grał dobrze. Przede wszystkim zmiennicy – Możdżonek i Wika, to zawodnicy, którzy weszli i pokazali dobra grę. W spotkaniu cała „12” pokazała dobrą grę. Kto będzie naszym przeciwnikiem w kolejnym meczu? Wydaje mi się, że Bułgaria albo Włochy, ale kto by to nie był, trzeba z nimi wygrać. Wszystkie elementy siatkarskie w naszym zespole były dziś bardzo dobre. Na początku Rosjanie robili nam problemy w przyjęciu. W momencie odkąd Wika wszedł na boisko, poprawił ten element i nie było już przestojów w grze.

Andrzej Niemczyk: Dla nas dzisiaj czy wygramy czy przegramy, to była żadna różnica. Myślałem, że trzy zespoły wyjdą z naszej grupy. Teraz będzie cała czwórka, do tego dołączą Amerykanie. Zagraliśmy dziś wspaniale zagrywką – i Wlazły i Wika zagrali świetnie w tym elemencie.Grzegorz Ryś: Spotkanie pokazało, że z naszą mentalnością jest wszystko ok. Co do naszego kolejnego przeciwnika, to Bułgarzy pokazali już na tym turnieju, że grają nierówno. Mają trochę kłopotów ze składem. Ostatnie miesiące i lata pokazały, że my z Bułgarią gramy dobrze. Włosi grają technicznie, na punkty. Wszystkie elementy taktyki ustalane są pod technikę, a z takim zespołem bardzo ciężko się gra.

*Wypowiedzi na podstawie TVP

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved