Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Krzysztof Gierczyński: Z nimi bardzo chce się wygrać

Krzysztof Gierczyński: Z nimi bardzo chce się wygrać

- Zawsze są i były jakieś podteksty jeśli chodzi o mecze z Rosją. Tak było trzydzieści lat temu, tak jest i teraz. Zawsze to jest taka mała wojenka. Z nimi bardzo chce się wygrać - mówi dla serwisu reprezentacja.net, Krzysztof Gierczyński.

W tym spotkaniu zadebiutował Pan na igrzyskach olimpijskich. Czy takiemu doświadczonemu siatkarzowi towarzyszyły jeszcze nerwy?

Na pewno było to jakieś przeżycie. Część zawodników debiutowała w pierwszym, a ja dopiero teraz w ostatnim meczu grupowym. Cieszę, się, że trener wpuścił mnie na boisko, choć wcześniej tego nie sygnalizował. Mam nadzieję, że dołożyłem swoją cegiełkę, ale najważniejszy jest interes drużyny. Zagrałem może w sumie w jednym secie. Później wszedł za mnie Marcin Wika, który bardzo dobrze zagrał. Ja nie miałem może tyle wystawionych piłek i okazji do ataku. Zwycięstwo cieszy najbardziej, a priorytetem jest zespół. Pokazaliśmy jednak, że mamy silną ławkę rezerwowych, która w każdej chwili może wejść i dać odpocząć chłopakom, którzy czują już w kościach te pięć spotkań. Na pewno są już trochę zmęczeni.W ćwierćfinale wolałby Pan zagrać z Włochami czy Bułgarią?

Nie ma co kalkulować, trzeba wyjść i wygrać. Możemy się spodziewać, co zagrają Bułgarzy. Natomiast Włosi są bardzo zmienni. Rozmawialiśmy z chłopakami i oni mówili, że jak coś im nie idzie, to potrafią zwolnić grę czy zmienić taktykę. Podobnie jak my w ostatniej chwili zdobyli nominację olimpijską. Wygrali dramatyczny mecz z Japonią. Z Bułgarami zaskoczenie byłoby mniejsze. Ale my jesteśmy na razie rozpędzeni i mam nadzieję, że się nie zatrzymamy. Jeśli będziemy grali tak jak do tej pory to będzie dobrze. Trzeba tylko ze spokojem podejść do meczu.

* Cała rozmowa Barbary Kuziemskiej z zawodnikiem, w serwisie reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved