Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Brazylijska samba na plaży w Pekinie

IO: Brazylijska samba na plaży w Pekinie

Rozgrywki turnieju siatkówki plażowej na Igrzyskach Olimpijskich wkraczają w decydującą fazę. Na polu walki pozostały już tylko cztery pary, ale nie ma wśród nich Europejczyków. W rozgrywkach dominują Brazylijczycy.

Zgodnie z przewidywaniami rozstawiona z numerem pierwszym amerykańska para Rogers/Dalhausser pokonała w dwóch setach niemieckich rywali. Pierwsza partia to całkowita dominacja reprezentantów USA, którzy pewnie zwyciężyli tracąc zaledwie 13 punktów. Po tak łatwej wygranej mogłoby się wydawać, że drugi set będzie tylko „formalnością”. Tymczasem Niemcy postawili duży opór, przegrywając dopiero po grze na przewagi 23:25.

Rogers/Dalhausser – Klemperer/Koreng 2:0

(21:13, 25:23)

Za niespodziankę można uznać wynik konfrontacji holenderskiej pary Nummerdor/Schuil oraz reprezentujących Gruzję Geor/Gia. Brazylijczycy występujący w barwach gruzińskich od początku spotkania prowadzili wyrównaną walkę ze znacznie wyżej sklasyfikowanymi przeciwnikami. Obydwa sety zakończyły się wygraną brazylijskich Gruzinów do 19. O porażce Holendrów zadecydowała słabsza gra w bloku (3 punkty zdobyte w ten sposób przy 7 Gruzinów).

Nummerdor/Schuil – Geor/Gia 0:2

(19:21, 19:21)

Brazylijska para Marcio Araujo/Fabio Luiz pokonała niżej notowanych rywali z Austrii: Goscha/Horsta. Ostatni Europejczycy w turnieju olimpijskim sprawili ogromne problemy swoim przeciwnikom w pierwszej partii, przegrywając ją dopiero po grze na przewagi. Kolejny set ponownie dostarczył wielu emocji, jednak tym razem przewaga Brazylijczyków była już większa i wynosiła 4 punkty.

Marcio Araujo/Fabio Luiz – Gosch/Horst 2:0

(22:20, 21:17)

Do kolejnej rundy przeszli także stawiani w gronie faworytów Brazylijczycy Ricardo/Emanuel, którzy po zaciętej walce pokonali Amerykanów Gibb/Rosenthal. W pierwszym secie przez długi czas trwała wyrównana walka, ale w końcówce Amerykanie zaczęli popełniać błędy, przez co przegrali 18:21. Podobny przebieg miała druga partia, ale ponownie od połowy seta inicjatywę przejęli Brazylijczycy, którzy swoją grą zmusili przeciwników do popełniania błędów. Partia zakończył się wygraną faworytów 21:16.

Ricardo/Emanuel – Gibb/Rosenthal 2:0

(21:18, 21:16)