Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Goleniów Cup: Porażka Polek na zakończenie turnieju

Goleniów Cup: Porażka Polek na zakończenie turnieju

Ostatnimi rywalkami Polek w goleniowskim turnieju były Turczynki. Mimo ambitnej walki "biało - czerwone" uległy rywalkom 0:3. Z bilansem czterech porażek i jednego zwycięstwa zakończyły rywalizację w ramach Goleniów Cup.

Widać było, że polskie zawodniczki wyszły na boisko bardzo zmobilizowane i żądne zwycięstwa. Dwa pierwsze sety Polki przegrały po zaciętej walce 21:25. W trzecim sił już zabrakło i nasze reprezentantki gładko uległy Turczynkom.

Reprezentacja Turcji grała dziś bardzo zdeterminowana, ponieważ zwycięstwo nad nami dawało im pierwsze miejsce w turnieju. Nam natomiast turniej w Goleniowie kompletnie nie wyszedł – podsumowuje występ swoich podopiecznych trener juniorek Zbigniew Krzyżanowski. – Trudno na jego podstawie wyrokować o grze dziewczyn podczas ME, ponieważ historia zna takie przypadki, kiedy turniej tuż przed dużą imprezą zespołowi nie wychodził, zaś na najważniejszych zawodach grał bardzo dobrze. Nie robimy więc tragedii. Walczyliśmy z mocnymi zespołami i musielibyśmy grać bardzo dobrze, żeby myśleć o zwyciężeniu ich. Tymczasem nasza gra była mocno przeciętna. Może dzięki temu bardziej zmobilizujemy się na występ podczas ME.Polska – Turcja 0:3

Od 21 sierpnia w Sosnowcu rozpoczyna się kolejny etap przygotowań do wrześniowych mistrzostw Europy. Podczas tego zgrupowania Polki zagrają trzy sparingi z Czeszkami w dniach 26 – 28 sierpnia. Ostatni etap przygotowań przed wylotem do Włoch, od 1 do 3 września reprezentacja Polski juniorek spędzi w Spale.


W Goleniów Cup rywalizowała europejska elita kobiecej siatkówki młodzieżowej. Siatkarki z Serbii, Rosji, Turcji, Ukrainy i Polski można było spotkać spacerujące po mieście i toczące zażarte pojedynki na hali. Szlifowały formę przed wrześniowymi mistrzostwami Europy, które obędą się we Włoszech.

Turniej był silnie obsadzony. Brała w nim udział szóstka z ostatnich mistrzostw świata – Turczynki były tam drugie, Serbki trzecie, Rosjanki czwarte, a Belgijki piąte – mówi Zbigniew Krzyżanowski, szkoleniowiec młodych Polek.

Goleniowski turniej odbył się już po raz dziesiąty. W poprzednim roku zawodów jednak nie było. Dlaczego? – Wtedy Polki nie były atrakcyjnymi rywalkami dla innych drużyn. Postanowiliśmy zrobić małą przerwę – tłumaczy Andrzej Łukasiak, dyrektor Goleniowskiego Domu Sportu.

W przeszłości w goleniowskim turnieju grały m.in.: Katarzyna Skowrońska, Izabela Bełcik, Aleksandra Przybysz. Dziś trenerzy martwią się, kim zastąpić „pokolenie złotek”. Niestety, młoda reprezentacja nie potrafiła nawiązać grą do sukcesów starszych koleżanek. Serbia, Rosja czy Turcja były poza jej zasięgiem.

Kilka zawodniczek poradziłoby sobie w naszej ekstraklasie. Najlepsze są Turczynki – podsumował Maciej Maciejewski, turniejowy arbiter.

Właśnie siatkarki z półwyspu Azji Mniejszej stanęły na najwyższym stopniu podium. Drugie były Serbki, a trzecie Rosjanki, Polki wygrały tylko z Ukrainą i zajęły piąte miejsce.

źródło: reprezentacja.net, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved