Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Białostockie siatkarki wróciły z obozu

Białostockie siatkarki wróciły z obozu

fot. archiwum

Dziesięć dni trenowały nad siłą i wytrzymałością, a na zakończenie obozu 3:1 pokonały Budowlanych Łódź - białostockie siatkarki, które przygotowują się do trzeciego sezonu w ekstraklasie, wróciły ze zgrupowania w Spale.

Białostocka ekipa, która w dwóch poprzednich sezonach musiała walczyć w barażach o utrzymanie w ekstraklasie, podczas przerwy w rozgrywkach przeszła małą rewolucję kadrową. Do Pronaru Zeto Astwy AZS dołączyło sześć nowych zawodniczek: Lucia Muhlstein, Anna Manikowska, Izabela Żebrowska, Katarina Truchanova, Agata Karczmarzewska-Pura, Marlena Mieszała . Tym samym główne zadanie stojące przed trenerem Dariuszem Luksem to zgranie drużyny przed rozpoczynającym się w połowie października sezonem. Na razie jednak szkoleniowiec skupia się nad pracą nad siłą i wytrzymałością.

 

Powoli zaczynamy wchodzić już też w trening czysto siatkarski, a z pobytu na obozie jestem zadowolony. Najważniejsze jest to, że żadna z zawodniczek nie nabawiła się urazu, a poza tym dziewczyny mogły się po prostu lepiej poznać – mówi trener Luks . – Kończąc zgrupowanie zakończyliśmy też pierwszy etap naszych przygotowań do sezonu . 

Ostatnio tak mocno trenowałam, będąc chyba jeszcze juniorką, trener nieźle dał nam w kość – żartuje Karczmarzewska-Pura . – Ale to bardzo dobrze, że teraz się nie oszczędzałyśmy, bo to ma zaprocentować później w lidze .

 

Ostatniego dnia obozu, w sobotę, białostoczanki rozegrały sparing z beniaminkiem I ligi z Łodzi. Nasze siatkarki wygrały 3:1, a w składzie Budowlanych zagrały m.in. tak doświadczone siatkarki, jak Małgorzata Niemczyk czy dobrze znana z występów w białostockiej ekipie Marta Pluta .

 

Łodzianki mają tak silny skład, że chcą w cuglach wygrać rozgrywki I-ligowe i awansować do ekstraklasy – ocenia Luks. – Był to jednak mecz czysto sparingowy i my zagraliśmy prawie całym składem. Na boisko nie wyszła tylko Kasia Walawender, która dochodzi do formy po urazie .

 

Nasza gra oczywiście nie wyglądała widowiskowo, bo na tym etapie przygotowań tak być nie mogło – stwierdza Karczmarzewska-Pura. – Byłyśmy ciężkie, wolne, ale pokazałyśmy, że potrafimy walczyć i to naprawdę dobrze prorokuje na przyszłość .

 

Przed najbliższe dni nasze zawodniczki będą trenować w Białymstoku. Natomiast 27 sierpnia rozpoczną zmagania w Akademickich Mistrzostwach Polski w Rzeszowie.

 

Niewykluczone, że pod koniec tego tygodnia rozegramy jeszcze jakiś sparing, ale na dzień dzisiejszy jeszcze nic nie jest pewne – kończy szkoleniowiec.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved