Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Simplus Cup: Złoto dla Katarzyny Urban i Joanny Wiatr

Simplus Cup: Złoto dla Katarzyny Urban i Joanny Wiatr

Katarzyna Urban i Joanna Wiatr z ekipy Tatarek Team zwyciężyły w sopockim finale Simplus Cup 2:0 z parą Agnieszka Stankiewicz/Dorota Wrzochol. Tym samym młode siatkarki obroniły tytuł mistrzyń Polski.

Wielki finał poprzedził mecz o brązowy medal pomiędzy Moniką Brzostek i Karoliną Sowałą oraz Magdaleną Michoń-Szczytowicz i Agnieszką Wołoszyn. Temu spotkaniu towarzyszył nie tylko silny wiatr, ale także ulewny deszcz. W tych trudnych warunkach lepiej poradziła sobie doświadczona para Michoń-Szczytowicz/Wołoszyn.

W pierwszym secie od razu wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego rywalki nie były w stanie zmniejszyć. Pewnie zwycięstwo 21:12 dawało dobre prognozy na drugą partię. Początkowo jednak gra była w miarę wyrównana. Brzostek i Sowała zaczęły lepiej radzić sobie z trudnymi warunkami. Jednak doświadczone rywalki skutecznie wykorzystywały wiatr przy własnej zagrywce, często posyłając asy. Ekipa Michoń-Szczytowicz/Wołoszyn pewnie prowadziła kilkoma punktami, a po atakowi w siatkę rywalek wygrała 21:14.W półfinale byłyśmy za mało konsekwentne. W meczu o 3. miejsce pokazałyśmy, że umiemy grać i mimo deszczu wygrałyśmy – powiedziała po spotkaniu Magdalena Michoń-Szczytowicz. Zawodniczka potwierdziła także, że rezygnuje z występów na hali.

Cały turniej w Sopocie zagrałyśmy dobrze, oprócz meczu półfinałowego, więc w sumie wychodzi bilans jest średni. Na pewno wypadłyśmy poniżej naszych oczekiwań – dodała Agnieszka Wołoszyn.

Brzostek/Sowała – Michoń-Szczytowicz/Wołoszyn 0:2

(12:21, 14:21)

Podczas meczu o złoty medal pogoda zlitowała się nad występującymi parami. Przestał padać deszcz i zawodniczki musiały zmagać się już tylko z wiatrem. W ścisłym finale wystąpiły obrończynie tytułu Katarzyna Urban i Joanna Wiatr oraz Agnieszka Stankiewicz i Dorota Wrzochol.

Pierwsza partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Dopiero po świetnej zagrywce Doroty Wrzochol jej ekipa wyszła na prowadzenie 7:5. Dosyć szybko młodsze, ale już doświadczone rywalki doprowadziły do remisu, a potem wyszły na prowadzenie 13:10. Po autowym ataku Joanny Wiatr był remis 13:13. Praktycznie do samego końca toczyła się już równa, zacięta walka. Plas Katarzyny Urban dawał parze Tatarek Team piłkę setową przy stanie 20:19. Młode siatkarki nie wykorzystały jednak szansy i długo jeszcze walka toczyła się punkt za punkt. Przełamanie nastąpiło przy stanie 24:23 dla pary Urban/Wiatr, kiedy to Kasia Urban świetnie splasowała w końcową linię boiska.

W drugiej partii początek ponownie był wyrównany, a pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wyszły siatkarki Tatarek Team po ataku Katarzyny Urban. Do stanu po 10 gra była jeszcze wyrównana, zaś potem stopniowo na prowadzenie zaczęły wychodzić Urban i Wiatr. Po kiwce Joanny Wiatr prowadziły już 17:13. Ostatnie słowo należało do wcześniej wspomnianej Joanny Wiatr, która zakończyła seta wynikiem 21:17.

Młode siatkarki nie kryły radości po zdobyciu złotego medalu. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe. Pogoda była bardzo słaba do gry, ale zrobiłyśmy swoje i wygrałyśmy – stwierdziła Katarzyna Urban. – Obronić złoto jest bardzo ciężko. Lepiej się je zdobywa.

Urban/Wiatr – Stankiewicz/Wrzochol 2:0

(25:23, 21:17)

*Wypowiedzi zawodniczek na podst. Polsatu Sport

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved