Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Wójcik: Do zobaczenia na meczach

Krzysztof Wójcik: Do zobaczenia na meczach

fot. archiwum

Krzysztof Wójcik - Mistrz Polski z 2004 roku, wybitny libero występujący m.in. na parkiecie Ligi Światowej, a obecnie pierwszy trener Ósemki ELMO Siedlce. Swoją pracę traktuje poważne, choć sam jest bardzo wesołym człowiekiem.

W czasie jednego z treningów opowiedział o swoich wrażeniach i planach na sezon siatkarski 2008/2009.

 

Katarzyna Szewczak: Przejął Pan nową drużynę, której skład bardzo się zmienił. Jak ocenia Pan możliwości zawodników? 

Krzysztof Wójcik : Uważam, że w drużynie drzemie duży potencjał. To bardzo fajna i obiecująca ekipa. Chłopaki są chętni do trenowania i starają się dobrze przygotować do nadchodzącego sezonu.

 

Treningi rozpoczęły się 2 tygodnie temu pracujecie już nad techniką lub ewentualnym ustawieniem?

 

Nie, jest jeszcze na to za wcześnie. Na razie skupiamy się nad sprawnością i wytrzymałością. W tej chwili to jest najważniejsze. Bez tego chłopaki nie wytrwają 5 setów, a w połowie sezonu nie będą mieli wystarczająco dużo siły by grać i wygrywać. Pomału oswajam ich z ich własnym boiskiem i piłką. Odbyło się już kilka treningów, w których mogłem zobaczyć, jaką kto ma technikę odbicia.

 

Może już Pan powiedzieć, kogo zobaczymy w pierwszej szóstce?

 

Ćwiczenia, które wykonują pokazują na ile dokładne są ich odbicia i nad czym trzeba jeszcze popracować. Co do szóstki, to nie mam sprecyzowanej opinii. Mam kilka typów, ale lista jest cały czas otwarta – każdemu daję szansę. Wszystko zależy od ich nastawienia i podejścia do pracy, a także od rezultatów, jakie osiągną podczas treningów.

 

A jak ocenia Pan szansę Ósemki w rozgrywkach grupowych?

 

Powiem szczerze, że nie znam tej grupy i nie wiem, na co stać poszczególne drużyny. Tym bardziej, że prawie wszyscy dokonali zmian w swoich składach. Na pewno będziemy walczyć i dawać z siebie wszystko. Pierwsza runda będzie trudniejsza, bo trzeba poznać przeciwników, ich możliwości i taktykę. W rundzie rewanżowej połową sukcesu jest opracowanie indywidualnej taktyki na spotkanie z każdym z rywali. To na tę rundę stawiam większy nacisk.

 

Czy Ósemka będzie uczestniczyć jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w jakimś turnieju?

 

Tak, dostaliśmy zaproszenie na turniej towarzyski do Hajnówki. Ma się on odbyć pod koniec sierpnia. Udział w turnieju wezmą 4 drużyny. Dwie pierwszoligowe Pronar Parkiet Hajnówka oraz ASPS Avia Świdnik i dwie drugoligowe MOS Wola Warszawa – nasz tegoroczny rywal grupowy i my. Myślę, że turniej będzie bardzo ciekawy, bo wszystkie drużyny mają silny skład i duże umiejętności.

 

Traktuje Pan turniej jak trening lub rozegranie czy stawia Pan na walkę o zwycięstwo?

 

Turniej będzie dla nas sprawdzianem, pokaże, co chłopaki potrafią z siebie dać podczas takich rywalizacji. O wygranej nie myślę, stawiam raczej na grę czysto towarzyską. Dla Ósemki spotkania z silnymi przeciwnikami na pewno będą przydatnym doświadczeniem.

 

Co chciałby Pan przekazać siedleckim kibicom?

 

O siedleckich kibicach słyszałem wiele dobrego, tak żywiołowo reagującej podczas meczu publiczności może pozazdrościć każdy zespół. Gra dla swoich kibiców to czysta przyjemność, a głośny doping ułatwia zawodnikom większą mobilizację. Gorąco pozdrawiam wszystkich kibiców siatkówki, do zobaczenia na meczach!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved